FOTOD: Kuldne retriiver Fredi usub, et kõik inimesed on head

0

Stina Andok / foto: Sim Solman.

15. veebruaril algas Hiina kalendri järgi kollase maakoera aasta. Sellega seonduvalt otsustasime lähemalt tutvust teha ühe kohaliku kollase kutsaga.

Korrektsem oleks siiski öelda, et Kaereperes elav nelja-aastane Fredi on kuldne retriiver, kuid meelelahutusliku loo tarbeks võime mängeldes nimetada teda ka ajutiselt kollaseks koeraks. Tõsi on ka see, et valge lumekatte taustal võib Fredi paista pisut kollaka karvkattega koerana ja juhuslikult me kohtumegi Frediga ühel ilusal talvisel, lumisel ja päikeseküllasel päeval.
Perenaise Ülle Kalda jaoks ei ole Fredi esimene koer. Ta räägib, et koerapidamise traditsioon sai alguse, kui kolm kutsikat toodi nende kodu lähedale metsa. Ühest kutsikast kasvaski pere lemmik Jõmmu. Kui aga Jõmmu oli juba vanaks jäänud ja lapselapsed parasjagu väikesed, tundus õige aeg otsida perre ka kutsikas.
„Nägin kuskil kuldset retriiverit. Lapselapsed olid väikesed, tahtsin saada lapsesõbralikku koera,“ meenutab Ülle. Esialgu ei olnudki kuldse retriiveri kutsika soetamine nii lihtne, kui võis arvata.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!