Triinu Simkini ettevõte sündis soovist oma laste jaoks rohkem olemas olla

0

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman.

Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus korraldab juba aastaid mentorklubi, kus vilunud ettevõtjad kohtuvad alles alustavate tegijatega. Üks tänavustest alustavatest ettevõtjatest on Triinu Simkin oma ettevõttega Ode Disain.

Temaga kohtumiseks tuleb võtta ette sõit Kabalasse. Suurest asustusest eemal asub tema kodu, kus ta valmistab lasterõivaid ja patju.
Kerime aja tagasi aastasse 2014. Triinu Simkini tütar Emma oli saanud kaheaastaseks ning emapalk oli pool aastat tagasi lõppenud. Enne Emma sündi oli Triinu töötanud aasta kohalikus ettevõttes Violante Mööbel müügisekretärina. Ta võeti tööle lapsehoolduspuhkusel olnud naise asemele. Too oli tööle naasnud ning kohta enam polnud. Töötatud aasta jooksul oli Triinu saanud aga nagunii selgeks, et müügisekretäri töö ei ole tema jaoks. „Ma tahtsin luua, ma tahtsin oma kätega teha,“ räägib ta.
Pärast vanemahüvitise lõppemist seisis ta ristteel. Triinu on Tallinna Tehnikakõrgkoolis õppinud rõivaste tehnilist disaini ja varem töötanud Tallinnas ametirõivaid tootvas ettevõttes disainerina. Siis tekkis aga soov maale kolida ja töökoht tuli kohaliku alternatiivi vastu välja vahetada.
Nüüd soovis ta kindlasti erialast tööd, kuid Tallinna vahet sõitmine ei tundunud väikese lapse kõrvalt aktsepteeritav variant. Triinu ütleb, et ei tahtnud olla see ema, kes oma lapse hommikul esimesena lasteaeda viib ja õhtul viimasena talle järele jõuab. Triinu arutas olukorda elukaaslasega ning otsustas luua oma ettevõtte. Mõte oli tal tegelikult juba aastaid idanenud, kuid just siis asus ta seda teoks tegema.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!