Haigla küsib tervisekeskuse rajamiseks Rapla ja Kehtna vallalt raha

0
rapla haigla

Inge Põlma / foto: Siim Solman.

Rapla haigla juhataja on saatnud Rapla ja Kehtna vallavanemale kirja, milles taotleb lisaraha tervisekeskuse väljaehitamise omaosaluse katteks.

Eelmisel neljapäeval toimunud ROL-i täiskogu istungil andsid Rapla haigla nõukogu liikmed Margus Jaanson ja Tõnis Blank põgusa ülevaate haigla tegevusest. Haigla majandusnäitajad on plussis ja haigla juhi Kaire Aadamsoo lepingut on pikendatud aastaks, et ta saaks lõpule viia remondi ja tervisekeskuse väljaehitamise.
Just viimasega seoses on haigla juht saatnud 20. märtsil Rapla ja Kehtna vallavanematele ning ROL-i juhatuse esimehele Heiki Hepnerile kirja, milles annab teada, et esmatasandi tervisekeskuse projekt kallineb 358 604 euro võrra, „mis tuleks katta täiendava omaosalusena“. Perearstikeskuste töö tagamine on kohalike omavalitsuste ülesanne, kuid Rapla vald ei ole omaosaluse katmise võimaluse vastu huvi üles näidanud, öeldakse kirjas. Aadamsoo viitab rahandusministeeriumi hinnangule, mille kohaselt on Rapla osakaal projektis 89% ja Kehtnal 11% ehk rahaliselt peaks Rapla vald tasuma omaosalusena 319 157.56 eurot ja Kehtna vald 39 446.44 eurot. Vastust oodatakse 16. aprilliks.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!