Vald ütleb, et ei lammuta Gabrieli Loomade Elu hoonet

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman.

Vana-Vigalas peab Gabriel Vodolaztšenko loomade hoiukodu ning pakub peavarju ja abi paljude kasside kõrval ka näiteks kilpkonnadele, tuvidele ja siilidele. Noormees sai oma tubli töö eest Eestimaa Loomakaitse Liidu 2017. aasta loomasõbra tiitli. Hiljuti on aga meedias palju vastukaja tekitanud olukord, mis ähvardab loomad peavarjust ja soojast hoolitsusest ilma jätta.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Logi SisseOsta pääse!

Samal teemal

Otsin kodu Gabriel Vodolaztšenko Vana-Vigalas Gabrieli loomade elu nimelises erahoiukodus ootab päris oma kodu imeilus hõbehallitriibuline kassiproua Amelie. ...
FOTOD: Aasta loomasõber on suure südamega 19-aasta... Katri Reinsalu / fotod: Siim Solman.             Gabriel Vodolaztšenko on 19-aastane Vana-Vigala noormees, kes ...
Raskemuusika austajad kogunevad Vana-Vigalas Sel nädalavahetusel tuleb Vana-Vigalas juba kuueteistkümnes Hard Rock Laager. Nende aastate jooksul on nii mõnigi festival tulnud ja paraku unustus...

3 kommentaari Vald ütleb, et ei lammuta Gabrieli Loomade Elu hoonet

 1. lembitu orumets ütleb:

  tubli mees , selliseid on üksikuid,
  5  0
 2. Kiisu ütleb:

  Huvitav küll
  1  0
 3. Kassike ütleb:

  GABRIELI LOOMADE ELU facebooki lehel:

  “Head sõbrad! Kõigepealt soovin tänada kõiki, kes on minu majutusmurele siiralt ja südamega kaasa elanud ning pakkunud kogu abi, mis nende võimuses! Uskuge, olen selle headuse eest pisarateni tänulik ja heldinud!

  Täna ilmus aga Raplamaa Sõnumites artikkel, kus Märjamaa vald väidab ajakirjanikule, et minu maja ei olegi kunagi plaanitud lammutada ja olen sotsiaalmeedias valeinfot levitanud.

  Ma tõesti ei soovi, et minust jääks valetaja mulje, kuid ma ei saa teha muud kui esitada artikli kõrvale oma versioon juhtunust. Igal inimesel on vaba valik uskuda, keda ta soovib.

  28. Veebruaril helistati Vigala osavallast minu emale ning öeldi selge sõnaga, et meie maja läheb suvel lammutamisele ning kuue praeguse isikliku korteri asemele antakse meile 2-toaline korter vastasmajas. Ränk teade tekitas minus mure ja paanika, kuna väga raske on rohkem kui 60 loomale uut pinda leida. Seetõttu sai tehtud ka postitus, mille eesmärk ei olnudki niivõrd abi küsida, kuivõrd anda teada, et hetkel ma uusi abivajajaid vastu ei võta.

  Postitus sai palju vastukaja nii sotsiaalmeedias, televisioonis kui ka ajakirjanduses. Samuti palusin abi mitmelt juristilt, kes hakkasid järelpärimisi tegema ning dokumente uurima. Mida rohkem asja uuriti, seda enam muutus ka valla jutt.

  Viimane käik valla poolt tuli siis täna, mil ilmus artikkel, et mingist lammutamisest pole juttugi olnud ja olen kõigest valesti aru saanud. Eks loomulikult jääb alati möödarääkimise võimalus, kuid ehk on siin siis õppetund tulevikuks – ennast tuleb väga selgelt ja korduvalt väljendada, et mitte külvata paanikat inimestes, keda ähvardab kodust ilmajäämine.

  Kuna vald on avalikkusele nüüdseks väga selgelt märku andnud, et maja ei lammutata, jään hetkeseisuga oma loomadega siia ja julgen taas enda hoolde uusi abivajajaid võtta.”

  Vald annab sõna, vald võtab sõna! Loodetavasti meediast antud sõna on püsivam, kui ilma meediata antud sõnad.
  11  0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga