Aprillist tõusid Rapla valla hooldekeskuste kohatasud

3

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman.

Aprillikuu alguses tõusid Rapla valla hooldekeskuste kohatasud. Hinnatõus puudutas seega Juuru, Kaiu ja Rapla hooldekeskust ning jäi vahemikku 9,2-13,6%.
„Hinnatõus on seotud personalikulude ja majandamiskulude tõusuga, arvestuse aluseks on 2017. aasta keskmine täitumus. Hooldekodude kohatasu sisse on arvestatud maja amortisatsioonikulud ja üldkulud,” selgitas Rapla valla sotsiaalnõunik Maiu Kalmus.
Võrreldes eelmise perioodiga tõusis kõige rohkem Rapla hooldekeskuse hind. 2016.-2017. aastal oli kohatasu 590 eurot, mis tõusis 1. aprilliga 13,6%. Kaiu hooldekeskuse eelmise aasta kohatasu 595 eurot tõusis 10,9% ja Juuru hooldekeskuse 2017. aasta kohatasu 641 eurot 9,2%.
„Kohatasud jäävad erinevad, sest nendes majades on tingimused hoolealustele erinevad. Väiksemad ja privaatsemad hooldekodud jäävad oma kohatasude poolest pisut kallimad, sest nende majade majanduskulud on ühele inimesele suuremad,” lisas Kalmus.

uuemad vanemad enim hinnatud
külamees
Külaline
külamees

Oodake lugupeetavad Rapla valla kodanikud:see on alles algus. Uued karmid muutused on alles tulemas. Kusjuures ääremaadele ei jägu sedagi mis eelmiste velitsuste ajal. 1

Tiina Tiitso
Külaline
Tiina Tiitso

Kaasava eelarve tutvustamisel on viga. See eakate idee oli mõeldud ikka Rapla vallale mitte endisele Juuru valla eakatele! Te ei lugenud korralikult läbi. Kahju! 3

Tiina Tiitso
Külaline
Tiina Tiitso

Ajakirjanik oleks võinud välja kirjutada kohamaksu suuruse mitte protsendi. See oleks inimesele arusaadavam. 18 4