Reede, 19 apr. 2024
RSEdukas avastart Tallinnas

Edukas avastart Tallinnas

Mihkel Laurits.

Selle aasta esimesed tiitlivõistlused lamades surumises peeti möödunud nädalavahetusel Reval spordiklubis Tallinnas, kus osalesid Eesti tugevaimad selle ala meistrid.

Märjamaa SK võistlejaid registreerus üheksa, kuid gripi tõttu jäi meid võistlema seitse – kolm noort, üks mees ja kolm veterani. Pärast naisteklassi võistlust alustasidki meie noored. Kuni 66 kg kehakaalus surus Markus Jago-Jaagu isiklikuks tippmargiks 55 kg (3.) ja Jarmo Valmik 60 kg (2.). Kuni 74 kg kehakaalus teenis isikliku rekordiga 70 kg hõbemedali Germo Pikani-Vanatua.
Meesteklassis võistles kuni 93 kg kehakaalus Maario Põldmaa, kes surus üles 145 kg (7.). Veteranidest võistlesid kuni 83 kg kehakaalus Kalev Teder, kes surus 100 kg, mis andis pronksmedali M4 vanuseklassis, ja Heino Maiste, kes teenis hõbemedali M3 vanuseklassis.
M4 vanuseklassis (70+) oli seekord medalikohtadele tugev konkurents. Esimest korda selles vanuseklassis võistelnud Reval SK sportlane Raul Randmäe püstitas kolm Eesti rekordit +120 kg kehakaalus. Tema lõpptulemus 185 kg. Teise koha teenis kuni 105 kg kehakaalus isikliku rekordiga 145,5 kg Mihkel Laurits. Tulemus tuli esimesel katsel ja see kvalifitseerub Eesti rekordiks nii M4 kui ka M3 vanuseklassis. Planeeritud 150 kg seekord kahel järgneval katsel veel ebaõnnestus.
Igati hea tulemuse tegime nii noorte meeskondlikus arvestuses, saavutades kolmanda koha, kui ka võistkondlikus absoluutarvestuses, kus pälvisime kõrge viienda koha. Ettepoole mahtusid vaid SK Reval-Sport, TÜ ASK, TKHK ja SK Sparta. Meie seljataha jäid Türi, Haabersti Sport SK, Viljandi, SK Saarde, Sillamäe, Pärnu, Kiviõli ja Tallinn.
Kolme nädala pärast võisteldakse Sparta spordiklubis Eesti MV-l jõutõstmises. Siinkirjutanu osaleb samal ajal MM-võistlusel lamades surumises Lõuna-Aafrika Vabariigis.