Inimelu või paekivi – kumba valite?

1

Stina Andok / illustreeriv foto: wikipedia.

Maandamaks kavandatava Härgla lubjakivikarjääriga seoses üles kerkinud pingeid, kogunesid karjääri arendava ettevõtte, keskkonnaameti, Rapla valla ja kohalike elanike esindajad avalikule koosolekule.

On esmaspäeva, 23. aprilli õhtu ning Juuru rahvamaja saal täitub taas inimestega, kuid sel korral ei tuldud meelt lahutama, vaid nagu koosolekut modereerinud endine Juuru vallavanem Margus Jaanson ütleb – tuldi arutama riiklikult tähtsat teemat.
Kohalviibijate hulgast märgib Jaanson ära Rapla valla esindajatest vallavanema Piret Minni ja vallavolikogu esimehe Rene Koka. Keskkonnaametist on kohale tulnud kolm töötajat, kellest jutukam on maapõuebüroo juhataja Maria Karus. Juuru osavalla esindajana on kohal piirkonnajuht Aili Normak. Sõna võtavad karjääri arendaja, ettevõtte OÜ Eesti Killustik tegevjuht Andres Männart ja mäeinsener Erki Niitlaan. Kuulajana on kohal geoloogiaprofessor Rein Einasto, kes mõnd asjaolu ka kommenteerib.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!
uuemad vanemad enim hinnatud
M.
Külaline
M.

Jaanson küll nii ütles, et riikliku tähtsusega teema, kuid tegelikult ei ole see nii. Tegu on alla 25 h suuruse objektiga, mille puhul ei nõuta KMH. Kohaliku tähtsusega teema, mis on murelikuks muutnud väga paljud kohalikud. Seda näitas juba ka see, et koosolekul osalesid väga paljud. Tegu on puhtalt vaid ärimeeste huvidega. Ärimeeste huve ei tohiks seada ettepoole kohalike kodurahust ja õigusest elada turvalises ning ohutus elu- ja looduskeskkonnast. Samuti ka looduse/loomade elukohtade arvelt. 14 7