FOTOD: Politseiringi noored lõpetasid hooaja Paikuse politseikoolis

0

Katri Reinsalu / foto: Siim Solman.

Eelmisel sügisel alustas maakonnas üle pika aja taas politseiring. Selle eemärk on tuua politseitöö noortele lähemale ja ehk tulevikus ka mõni uus õpilane politseikooli meelitada.

Ringi käigus said noored tutvuda ja tihtipeale ka kätt proovida väga erinevates politseitöö valdkondades. Eelmisel reedel oli hooaja lõpetamine, mille tarbeks võeti ette pikem bussisõit politsei- ja piirivalvekolledžisse ehk Paikuse politseikooli.
Hooaja alguses registreeris end Raplas, Märjamaal ja Kohilas kokku umbes 70 noort, kellest lõpuni käis 30-40 noort, ütles Rapla politseijaoskonna juht Janno Ruus. Politseikooliga tutvus 30 huvilist Kohila gümnaasiumist, kolmest Rap­la gümnaasiumist ja Hagudi põhikoolist. Valdavalt võtsid ekskursioonist osa 9. klassi õpilased. Ruus toob välja, et selles vanuses noortel on kohe vaja otsustada, kas jätkata gümnaasiumis või valida kutsekool. Koolides käiakse nagunii erinevaid valikuid tutvustamas ja nii leidis Ruus, et võimalus tuleks ära kasutada. Voldikute jagamise asemel said noored Paikusel kõike oma silmaga näha ja nii palju kui võimalik ka omal nahal ära proovida.
Sellise lähenemise edukust tunnistab kindlasti ka asjaolu, et täna töötab Rapla politseijaoskonnas inimene, kes tuli umbes 15 aastat tagasi toiminud politseiringist.
Ruus räägib, et nende eesmärk on suunata noori gümnaasiumi kasuks otsustama, et nad saaksid tulevikus Sisekaitseakadeemiasse astuda. Üsna rõõmustav oli, et bussitäie peale oli juba 4-5 noort, kes käe tõstsid ja ütlesid, et kaaluvad tõsiselt politseitööd. Politseiringi vahendusel on neil kahtlemata head teadmised sellest, milline politseitöö tegelikult on ja millised on sealsed võimalused.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!