Töö- ja karjäärimess meelitas kohale 1400 inimest

3

Siim Jõgis / foto: Siim Solman.

Raplamaa esimene töö- ja karjäärimess tõi neljapäeval, 12. aprillil Sadolini spordihoonesse kokku 1400 inimest. Sellist numbrit ei osanud korraldajad Töötukassa Raplamaa osakonnast isegi unes näha.

Messi peakorraldaja Andrei Mitt sõnas, et esialgu prognoositi külastajate arvuks 500. Tagantjärele mõeldes oli Sadolini spordihoone asukohana ainuõige valik, sest näiteks Rap­la kultuurikeskusesse ei oleks kõik inimesed ära mahtunud.
Töö- ja karjäärimessi esmane eesmärk oli iseenesest lihtne: viia kokku pakkumine ja nõudlus. Et tööandjad leiaksid endale sobiva töötaja ning töötud leiaksid töökoha. Messil oli oma esindusega väljas 35 tööandjat, kes vahendasid kokku ligikaudu 200 töökohta. Raplamaa suurimatest tööandjatest olid kohal näiteks Rapla Tarbijate Ühistu, Saarioinen Eesti OÜ, O-I Production Estonia AS ja Kohila Vineer OÜ. Nendele lisandus 11 Eesti Töötukassa koostööpartnerit, kelle seas olid Kehtna kutsehariduskeskus, Vana-Vigala tehnika- ja teeninduskool, Järvamaa kutsehariduskeskus, Pärnumaa kutsehariduskeskus ja Tallinna ehituskool.
Kuna töö- ja karjäärimess toimus Vesiroosi gümnaasiumis ja Sadolini spordihoones, said ka õpilased oma silmaringi laiendada. Paremal juhul võis leida suvevaheajaks hooajatöö. Tähelepanuväärne oli see, et kohal polnud mitte ainult Rapla Vesiroosi gümnaasiumi õpilased, vaid noored ka Märjamaalt, Vigalast ja Kehtnast. Töötukassa Raplamaa osakonna juhataja Ilvi Pere ütles, et tervelt nelikümmend protsenti messil osalejatest olid õpilased.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Kommenteerimiseks logi sisseOsta pääse!
uuemad vanemad enim hinnatud
M.
Külaline
M.

RS 12.04 sama teemaline uudis kuid number teine! Ligi 1000 ja 1400 on suht suur erinevus. “Raplamaa töö- ja karjäärimess tõi kokku ligi tuhat inimest. Neljapäeva, 12. aprilli lõunaajal toimus Sadolin spordihoones ja Rapla vesiroosi gümnaasiumis Raplamaa töö- ja karjäärimess. Tegemist oli esimese omalaadse sündmusega Raplamaal. Varasematel aastatel on toimunud piirkondlikud töömessid Kohilas ja Märjamaal. “ 3

Miller
Külaline
Miller

Varasem uudis “Raplamaa töö- ja karjäärimess tõi kokku ligi tuhat inimest”. Kas siis ligi 1000 või 1400 ? Või siis meelitas 1400 ja keegi tõi sinna ligi 1000 veel kohale. Kokku osales ligi 2400 ? 4 2

tore
Külaline
tore

osales 1400 4 1