Mini-Põrgupõhja kulges Kabala metsades

0

Siim Jõgis / fotod: Siim Jõgis.

Tänavune Mini-Põrgupõhja luureretk peeti Kabala ümbruse metsades. Möödunud nädalavahetusel, 28. ja 29. aprillil rändasid selles piirkonnas 18 noorkotkaste ja kodutütarde võistkonda.

Nende ülesanne oli liikuda maastikul varjatult, jääda vastutegevusele märkamatuks ning jõuda õigeaegselt kont­rollpunktidesse, kus tuli lahendada erinevaid ülesandeid.
Mini-Põrgupõhjal võisid osaleda 12-18 aastased noored. Kuigi Mini-Põrgupõhja on ennekõike mõeldud Raplamaa noorkotkastele ja kodutütar­dele, võistles ka külalisi. Tegelikult läksid mõlemas arvestuses esikohad maakonnast välja. Võitjateks osutusid Valga noorkotkad ja Tallinna kodutütred.
Kogu trassi pikkus oli linnulennult 30 kilomeetrit. Võistluste üks korraldaja Leho Rohtla rääkis, et reaalselt läbisid võistkonnad pikema maa. Looduslikud tingimused ei oleks lihtsalt võimaldanud otse liikuda. Kogenumad tii­mid läbisid umbes 35 kilomeet­rit. Esimest aastat võistlusel osalenud noormehed ja neiud võisid kogemuste puudumise tõttu läbida rohkemgi. Põhjus seisnes selles, et võistkon­dadele anti kaasa ala kaart, kuid liikumise marsruudi pidid nad valima ise.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!