45 aastat õpetaja olnud Pille Naat läheb tööle rõõmuga

0

Stina Andok / foto: Siim Solman.

25-aastaselt Märjamaa lasteaeda Pillerpall tööle asunud Pille Naat tähistas sel aastal 45. lasteaiaõpetajaks olemise aastat. Nende aastate jooksul on Pillest kujunenud armastatud ja hinnatud kolleeg ja õpetaja, kelle hea sõna ja hoolitsev käsi ulatub kõigini.

Kohtume Pillega tema Märjamaa alevi kodus. Pille juured on Lihulas, kuid kogu oma elu on ta elanud Märjamaal. Pille isa Paul Klaas oli kellassepp, aga kuna Lihulas juba oli üks tema pereliikmetest selles ametis, otsustati mujale kolida, et üksteise leiba mitte ära võtta. Sellal jäid sõelale Orissaare ja Märjamaa kui piirkonnad, kus kellasseppa oli parasjagu tarvis ning kuna Pille ema Marta üle mere minna ei tahtnud, kolitigi Märjamaale.
Ja nüüd pesitsebki ses vaikses alevis see idülliline sõjaeelne kahekorruseline elumaja, mis on mõned aastad tagasi saanud õrna ja rahuliku rohelise tooni. Pille nendib, et selle maja elus ja ilusana hoidmine on saanud tema elu üheks kestvamaks ülesandeks, kuid ta ütleb seda tuntava armastusega hääles. Silmadega paitades ja käega viidates näitab ta kõiki maja kaunemaid nurki, kuidas oli kunagi ja kuidas on nüüd. Kõik kujunduslikud valikud on teinud Pille ise, oma maitsest ja eelistustest lähtuvalt.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!