Maanteeameti selgitus

7

Maanteeamet / foto: Siim Solman.

18. juuli Raplamaa Sõnumites ilmus lugu „Ohtlikud teelõigud Kaerepere ja Keava alevikus“. Maanteeamet saatis oma selgituse. Kommenteerib piirkondliku liikluskorralduse talituse juhataja Erkki Vaheoja.

„Tegemist on üherajalise teega ehk 2 miinus 1 teega. Selline markeerimise põhimõte toodi Kesk-Euroopast ning eriti on see levinud Hollandis. Eestis hakati antud markeeringulahendust kasutama selle kümnendi alguses Harjumaal, esimene koht oli Raasikul. Rapla maakonnas kasutati üherajalise teega markeeringut esmakordselt 2012. aastal Vana-Vigalas. Nüüdseks on analoogset lahendust kasutatud Keavas, Raplas, Hagudis, Lelles, Valgus, Velisel, Hageris, Koigis, Juurus ja Kuimetsas. Sedalaadi markeeringut kasutatakse teedel, kus sõiduraja laius on 3-4 meetrit, liiklussagedus kuni 1000 sõidukit ööpäevas ja lubatud kiirus kuni 60 km/h.
Lahenduse eesmärk on luua teelõigul, kus on rohkem jalakäijaid ja jalgrattureid, neile omaette liikumisruum ja rahustada mootorsõidukiliiklust. Kahe sõiduki ja kergliiklejate kohtumisel peavad sõidukijuhid hoo maha võtma ja mööduma üksteisest ettevaatlikult. Tavaolukorras on kergliiklejatele eraldatud suurem osa teest kui harilikult. Antud lahendus on mõeldud rahustama asulasisest liiklust.”

uuemad vanemad enim hinnatud
Inimene
Külaline
Inimene

Ka sama pildi pealt on näha, et traktor sõidab jalakäijatele mahajoonistatud rajal. Aga kui seal kõnnib inimene…? 7 1

K
Külaline
K

Tegelikult huvitaks, mis sellest kergliiklustee tegemise plaanist siis sai? 28.02.2018 ilmunud Raplamaa Sõnumites artiklis “RMK plaanib Kaerepere piirkonnas raietöid“ on selgesõnaliselt Kehtna valla esindajalt jutt, et plaanitakse kergliiklusteed. “Elanik hõikas midagi veel, aga enam ei olnud hästi kuulda, kuna Kehtna vallavalitsuse ametnik soovis ka sõna võtta selle langiga seoses. Nimelt on vallal kavas sama langiga piirneva tee äärde luua kergliiklustee. Seda aga soovitakse ehitama hakata juba hiljemalt suvel, raietööd on planeeritud aga alles sügiseks. “Ei taha hanget välja kuulutada, kui ei ole raiumise üksikasju paigas. Kui omavahel oleme asjad kokku leppinud, saaksime hanke välja kuulutada. Me tahaksime mais-juunis kindlasti juba… Read more »

Imeloom
Külaline
Imeloom

Hahaahaaa! Lubaduste täitmine Kehtna vallavalitsuses !!! 4

Imeloom
Külaline
Imeloom

Kui loll annab olla? Kus on ohutus selle joonega? Kurvi tagant on hullult ju kõike näha ja kergliiklustee on ainus ohutust tagav lahendus. Kui kaua veel sellise lauslollusega tegeletakse? 11 3

Imeloom
Külaline
Imeloom

Küsiks inimes(t)elt, kellele minu arvamus meelepärane polnud. Kas oskad ette kujutada olukorda, kus sõidad sellel teel kurvi poole, mille tagant mitte vähimatki ei näe, uhkelt keset teed, teiselt poolt kurvi tuleb vastu teine auto samamoodi uhkelt keset teed ? Mis juhtub kui mõlemad üksteist nägema hakkavad ? Või sama, sõidate ühel pool tee servas (et vältida teise autoga ninapidi kokkusaamist),kurvi suunas ja jõudes kurvi taha avastad, et seal on jalakäija või jalgrattur ? Võib olla hilja midagi teha … On teelõike, kuhu selline märgistus sobib, kus tee sirge ja nähtavus hea. See teelõik ei kuulu selliste hulka. Ainus, mis tagab… Read more »

vanamees
Külaline
vanamees

Kus siin asula on??? 4 1

Andres
Külaline
Andres

Aga see ei ole ju asula sisene tee? 10 1