Tanel Samuelil jagub tahet asju ära teha, kuid meeldib hoiduda tagaplaanile

Siim Jõgis / foto: Siim Solman.

Umbes kaks kuud tagasi saabus teade, et Eestile on usaldatud juunioride klassi maadluse maailmameistrivõistluste korraldamine. Üks mees, kes selle taga seisab, on Tanel Samuel (37).

Tema maadlejatee sai alguse kaheksakümnendate aastate teises pooles Kehtnas Leon Reitsaku käe all. Praegu tegutseb ta aktiivselt Eesti maadlusliidus, olles selle asepresident.
Samas ei ole see tema igapäevatöö, sest tegemist ei ole tasustatud ametikohaga. Selleks, et tuua leib lauale, on ta osanik kinnisvaraettevõttes Capital Mill OÜ. Ometi on maadlus talle südamelähedane. Järgmine suur väljakutse ongi juunioride maailmameistrivõistluste korraldamine järgmise aasta augustis. Ehkki sinna on rohkem kui aasta aega, käivad juba praegu ettevalmistused. Näiteks otsib maadlusliit vabatahtlikke, kes oleksid valmis suure sündmuse õnnestumiseks käe külge panema.
Eriti hinnatud oleksid abilised, kes oskavad suhelda vene või prantsuse keeles. Maailmameistrivõistlustele tuleb sportlasi üle kogu maailma ning seega kõigiga ainult inglise keeles suhelda ei saa.
Ka Samueli pojad Dominik ja Daniel tegelevad maadlusega. Nendegi juhendaja on Kehtna maadlusklubi Hammerlock treener Leon Reitsak. Hammerlockiga on Samuelil säilinud side tänase päevani. Näiteks plaanitakse rajada Kehtna põhikooli vanadesse sööklaruumidesse korralik treeningsaal. Kui kõik läheb plaanipäraselt, võivad ehitustööd alguse saada järgmise aasta suvel.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Logi SisseOsta pääse!

Samal teemal

MK Juhan maadlejad tulid Soomest tagasi medalitega Harri Koiduste / illustreeriv foto: Siim Solman. Laupäeval ja pühapäeval, 26.-27. mail toimusid Soomes Kajaanis Põhjamaade meistrivõistlused kree...
Artur Vititin tõi Hammerlockile ajaloolise Eesti m... Siim Jõgis / foto: Siim Solman. Möödunud nädalavahetusel, 10. ja 11. veebruaril toimusid Valgas Eesti meistrivõistlused naiste-, vaba- ja kreeka-ro...
Rahvusvaheline maadlusliit kehtestas uued kehakaal... Raplamaa Sõnumid/ foto: Siim Solman Rahvusvahelist maadlust organiseeriv komisjon istus pärast Pariisis lõppenud maailmameistrivõistlusi koos, et ül...