KOOLILEHT: Sügisel avab oma uksed Rapla uus gümnaasium

Maris Adoma / foto: Ulvi Blande.

Sellest õppeaastast hakkab tööle uus gümnaasium Raplas, kuhu saab dokumente viia 13.-24. augustini. Kuna kool on nii uus ja kõik inimesed ja süsteemid on uued, võib alljärgnev olla abiks nii mõnelegi õpilasele, kes kahtleb, kas asuda Rapla uude gümnaasiumisse õppima või mitte.

Rapla gümnaasiumi ehitus veel käib. Ka kooliõue haljastus pole täiesti valmis. Haljastus on küll tehniliselt teostatud, aga looduslikult pole järele jõudnud – muru pole veel kasvama hakanud. Teed ja kõnniteed on kivisillutiste all ja palliplatski on valmis.
Nii mõneski klassiruumis võib näha erilisi õppelaudu. “Mõte luua erinevad lauad tuli minu visioonist. Traditsiooniliselt ollakse harjunud istuma 45 minutit pingis nii, et tõstetakse ainult kätt, aga tänane õpikäsitlus eeldab ikkagi erinevaid aktiivõppe meetodeid, et oleks võimalik grupis suhelda ja rohkem liikuda,” räägib Rapla gümnaasiumi direktor Sirje Kautsaar.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Logi SisseOsta pääse!

Samal teemal

FOTOD: Projektijuht väljendab enesekindlust, et Ra... Siim Jõgis / Fotod: Siim Solman. Raplamaa Sõnumitel avanes eksklusiivne võimalus heita pilk Rapla gümnaasiumi seinte vahele ning näha lähedal...
Riigigümnaasiumi ehitus käib suure hooga Helerin Väronen / foto: Siim Solman. Tulevase Rapla gümnaasiumi ehitusplatsil käib agar tegevus, ehitusfirma Ehitus5ECO OÜ töölised lasevad kätel kä...

2 kommentaari KOOLILEHT: Sügisel avab oma uksed Rapla uus gümnaasium

 1. Alu Parm ütleb:

  Ühiselamu voodikoht:
  Ühekohalises toas 200
  Kahekohalises toas 180
  Kolmekohalises toas 160
  Neljakohalises toas 120

  Samas valla sotsiaalpindadel, vist ka Alu Sotsiaalmajas maksab ühe kuni kahe kohaline tuba 90-130 euri kuulduste järgi. Koos kõigi mugavustega.

 2. Irja ütleb:

  Aga kuidas on lood ühiselamu majutusega? Kool peaks seisma ka selle eest, et ühiselamu hinnad oleksid mõistlikud ja tavakodanike palkasid arvestavad. Uued hinnad on ikka väga üle mõistuse….

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga