Lõõtspillipäeva traditsioonile pani aluse Uno Kiisma

Siim Jõgis / foto: Ulvi Blande.

Kui üht sündmust korraldatakse juba viieteistkümnendat aastat, siis kõneleb see jätkusuutlikkusest ja olulisusest. See on kõnetanud nii korraldajaid kui ka külastajaid piisavalt sügavalt, et kujuneda aja jooksul traditsiooniks. Selline on lugu lõõtspillipäevaga, mis sai teoks pühapäeval, 5. augustil Paaduotsa külas Rehe talu õuel. Sündmuse ajalugu ulatub tagasi aastasse 2004, kui see toimus esmakordselt Naistevalla külas Jäntsi-Jaani talus Uno Kiisma eestvedamisel.

Nüüdseks on Kiisma lõõtspillipäeva aktiivsest korraldamisest taandunud. Juba neljandat aastat veab seda Kalev Järvela, kelle taluõuel see ka möödunud pühapäeval toimus. Lõõtspillipäevaga, mis on sujuvalt kujunenud Märjamaa Folgi viimaseks akordiks, tõmmati joon alla pool nädalat kestnud suvisele sündmusele. Ja nii on see olnud juba mitu aastat.
Muljetavaldav oli ainuüksi selle sündmuse mastaapsus. Külastajaid tuli kohale nii palju, et kolm parklat olid autosid täis. Ühest küljest tuldi loomulikult lõõtsamuusikat nautima, aga kindlasti ka vanade kamraadidega kohtuma. Eriti otseselt torkas see silma Uno Kiisma puhul. Viisteist aastat tagasi pani ta traditsioonile aluse, seega pole ime, kui temasse sedavõrd lugupidavalt suhtutakse. Näiteks võttis Kalev Järvela avasõnu lausudes lavale kaasa jaurami, mille Kiisma oli talle kinkinud. Kolm lööki vastu lavalaudu selle pilliga kuulutasidki lõõtspillipäeva ametlikult avatuks.
Uno Kiisma on Märjamaa piirkonnas tuntud nii muusiku kui ka “rauarätsepana”.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Logi SisseOsta pääse!