Märjamaa folk kutsus publikut üles lugusid pajatama

Helerin Väronen / foto: Helerin Väronen.

Selle suve üks suuremaid sündmusi Raplamaal ühendas endas kaks üritust – XXI Märjamaa Päevad ja XIII Märjamaa Folgi, mis sel korral kandsid pealkirja „Sajaga pajatusi!“. Et saja-aastases riigis neid pajatusi ikka oleks, oodati enne pidupäevi rahvalt mälestusi, jutte ja naljandeid nüüdsest suurest Märjamaa vallast.

Pajatused võisid olla nii saja aasta tagusest ajast kui ka tänapäevast, peaasi, et Märjamaa ja tema rahvaga seotud.
Eks kõik pillilood ja tantsud jutusta ka oma lugusid. Eriti võiks seda öelda Tšehhist Lõuna-Moraaviast pärit rahvatantsijate ja muusikute kollektiivi Dubrava esinemise kohta. Kui nad 2. augustil Rapla Konsumi ees Märjamaa folgile avalöögi andsid, oli nende tantsudes tunda, kuidas publiku ees rullusid lahti mingid olulised lood. Sealsele kultuurile omaselt käib tants koos lauluga, sõnadest ei saanud küll aru, kuid tantsijate omavahelised pilgud ja kehakeel andsid aimu laulu ja tantsu tundeküllasest sisust.
Need pajatused läbisid kõiki kolme päeva ja Iris Haiba, kes oli pajatused kokku korjanud, kutsus neljapäevaõhtusel folgi avamispeol ka rahvast omavahel rohkem jutte rääkima ja pajatama. Tema lause „Pajatage sajaga!“ oligi peo juhtmõte.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Logi SisseOsta pääse!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga