Laupäev, 20 apr. 2024
RSKarel Hussar võitis Kohilas mäekõrguse edumaaga

Karel Hussar võitis Kohilas mäekõrguse edumaaga

Siim Jõgis / foto: erakogu.

Keskmaajooksja Karel Hussari nime võib leida tihti rahvajooksude kõrgetelt kohtadelt. Pühapäeval, 26. augustil toimunud XII Kohila Konsumi rahvajooksu 5,8 kilomeetri distantsi võitis ta lausa mäekõrguse edumaaga.

Hussari võiduaeg oli 18 minutit, 2 sekundit ja 1 sajandik. Teise koha saanud Karol Hanga kaotas võitjale rohkem kui 1 minuti ja 50 sekundiga ning tema aeg oli 19.53,4.
Nemad kaks olid ainsad, kes suutsid 5,8-kilomeetrise distantsi läbida vähem kui kahekümne minutiga. Naiste konkurentsis jõudis kiireima ajaga finišisse Liliana Torn ajaga 22.35,7. Sellega edestas ta teise koha saanud Mirjam Vinti kaheteist sekundiga. Lisaks lühemale toimus võistlus ka pikemal, 11,3-kilomeetrisel distantsil. Mõlemale anti start Kohila staadionilt ning seal samas paiknes ka finiš.
Ka 11,3 kilomeetri jooksul võis näha kiireid aegu. Marti Medari võiduaeg oli 37.44,1. Argo Jõesoo kaotas talle rohkem kui viieteist sekundiga ning tema aeg oli 37.59,8. Kolmanda koha saavutas kiireim Rapla jooksuklubi esindaja Mardo Lundver ajaga 38.43,9. Naistest saavutas pikemal distantsil esikoha Kaia Lepik (44.00,1). Talle järgnesid Eve Kitvel ja Helina Pärn.
XXII Kohila Konsumi rahvajooksu läbis tänavu 121 jooksjat. 11,3 kilomeetri distantsil oli neid 40 ja 5,8 kilomeetri peal 81. Tähelepanuväärne on just see, et lühema distantsi läbis rohkem jooksjaid kui pikema. Näiteks Konsumi Rapla-Kehtna maanteejooksu puhul on aastate lõikes olnud seis täpselt vastupidine. Mõlema jooksu korraldaja Erik Horn selgitas, et Kohila jooksu puhul on välja kujunenud suurem harjumus ka kohalikel inimestel jooksust osa võtta. Samuti julgustavad kohalikud asutused oma töötajaid sellest jooksust osa võtma. Esindatud olid näiteks Salutaguse pärmitehas ja Kohila Konsum.
Rapla jooksuklubi kiireima esindaja Mardo Lundveri kommentaar sotsiaalmeedia vahendusel: “Kolmas koht tuli võrdlemisi pingevabalt, seega tagantjärgi targana oleksin võinud rohkem riskeerida ja Medari ning Jõesooga hambad ristis võimalikult kaua koos joosta. Valisin sel korral kergema tee ja leppisin poodiumi madalaima astmega. Ei suutnud end piisavalt palju pingutama ja mugavustsoonist väljuma sundida. Eks mõtted juba pühapäevasel Jüri Jaansoni Kahe Silla 10 km jooksul, kus tahaks Peetri jooksu puudujäägid likvideerida ning parema aja kirja saada. Täna tegin lihtsalt oma ära.”