On aeg mõista, et eraisikute valdusse antud relvad on ohtlikud!

3

Raplamaa Sõnumid.

Eestis on relvakandmise õigus 26 000 eraisikul. Nende kasutuses on 54 500 seaduslikult registreeritud tulirelva. See on keskmiselt 2,1 tapariista iga relvaomaniku kohta. Me oleme justkui mingi rinderiik, kus käib permanentne lahing, milles peavad osalema kõik, kes tahavad ellu jääda. Nõnda hakkadki uskuma, et jutud Eesti riigi turvalisest keskkonnast, kus keegi ega miski peale teedel tormlevate liiklusvahendite ei saa sind ohustada, on paljas illusioon.
Ja nõnda süvenebki veendumus, et tegelikult on reaalseks ohuallikaks eelkõige just need seaduslikult tekkinud 26 000 relvaõigusega kodanikku, kellest igaühe vööl ripub statistilise keskmise järgi kaks laetud ja laskevalmis tulirelva.
Kui keegi nüüd püüab tõestama hakata, et kõik see kakskümmend kuus tuhat relvastatud tüüpi on ülimalt sõbralikud ja eranditult rahumeelsed, siis lubage naeratada.
Vastupidise väitmiseks piisab täielikult hiljuti lõppenud juulikuu paari sündmuse meenutamisest. Kuu algas uudisega sellest, kuidas keegi narkootilist ainet tarvitanud Taavi Sõnajalg ühel vaiksel hommikul kuskil Tallinna tänaval ühe teise mehega vaidlema läks, relva haaras ja tuld andis. Või kuidas mõni nädal hiljem ühel hilisel tunnil keegi teetööline kuskil Lasnamäel enda suhtes häirivalt käitunud möödakäija keresse suure pahameelega viis kuuli kihutas. Ohver on siiamaani koomas.
Kui keegi ütleb nüüd, et see on lihtsalt mingi kahetsusväärne normist kõrvalekalle, suvekuumusest tingitud suur eksitus, siis ta kas alahindab olukorda või valetab teadlikult. See on alles algus. Isegi lapsele peab selge olema, et mida rohkem käib meie hulgas ringi inimesi, kellel on laskevalmis tulirelv puusal, seda rohkem tekib olukordi, kus seda relva ka kasutatakse. See on iseenesest mõistetav. Keegi ei osta endale autot selleks, et seda garaažis hoida ja kord nädalas tolmu pühkimas käia. Samuti on relvaga – inimene, kes on relva muretsenud, on kindlasti arutlenud ka selle üle, kuidas seda kasutada.
Jutud vajadusest ennast pelgalt kaitsta ei ole tänases Eestis lihtsalt pädevad. Kõige ilmekamad kinnitused sellele on kaks eelmainitud värsket juhtumit, kus relvaomanik, kes tundis ennast solvatuna, tühjendas salve solvaja keresse… See ei ole anomaalia, see on reaalne oht kõigile, kellel relva ei ole. Siinjuures ei tohi viimast lauset võtta kui üleskutset totaalsele relvastumisele, vaid kui palvet seadusandjatele tõmmata pidurit enne, kui on hilja.

3 KOMMENTAARID

 1. Tõepoolest ei peaks inimesed kirjutama asjadest millest mitte midagi ei tea. Selliselt relvade teemat saab näha ainult tõeline lumehelbeke( ja neid meil jätkub).Krimiuudistes on ilmunud mitu lugu, et naised on oma mehi(elukaaslasi)ühise jooma käigus kööginugadega pussitanud. Kas korjame nüüd köögist kõik noad ära ja paneme igaks juhuks paraja kamba naisi vangimajja. Igaks juhuks! Mine tea mida noaga peale hakkavad. Olen samuti relvaomanik ja tõesti on metsas jahil vaja mitme erineva kaliibriga tuletoru. Kodus on mul veel mitu kirvest ja väga teravat jahinuga. Oi,oi,ohh häda! Millisest kohast küll tulevad sellised keelajad ja käskijad. Tõmmake palun kodus hästi paksud kardinad ette ja pugege voodi alla peitu. Siis jäete ehk ellu! Hirm on ju nii suur, et ei julge seda jama oma nimega avalikuks teha.

  7
  1
 2. Artjom, keda teetööline Lasnamäel tulistas, oli vahetult enne tina saamist selle teetöölise kolleegi löönud. Hoiatus ladustamine õhku paraku ei piisanud. Varasemalt on sama Artjom rünnanud tööl olnud politseitöö töötajat. Ilmselgelt ei ole tegemist seadusekuuleka kodanikuga, seega ilma asjata ta tõenäoliselt kuuli ei saanud.

 3. On ikka häda küll kui inimesed kirjutavad asjadest milledest nad mõhkugi ei tea ja lähevad kaasa üldise kisakooriga. Olen ise relvaomanik just jahimeheks olemise tõttu. Mitu relva peab olema, et tabada erinevaid ulukeid ja linde just õige relvaga.Üldse on jahimeeste käes ca.40tuhat toru. Miks keegi ei kiljunud kui jahimehed pidid(riik kohustas) küttima üle 30.tuhande metssea ja tänu millele oleme jõudmas SAKi vabasse aega.
  Olen nõus,et ühelegi ebastabiilsele vennikesele ei tohi relvaluba anda.Selle vältimiseks on meil meedikud ja politsei.Relvad kodus on ka meie julgeoleku garant.Te tegelikult ei tea ja ei tohigi teada palju relvi on kaitseliitlastel kodudes mis lisanduvad tsiviilrelvadele.

  14

Kirjuta kommentaar

Kirjuta kommentaar
Sisesta nimi