Reede, 29 märts 2024
RSRapla jooksuklubi jooksjad panid end proovile Eesti meistrivõistlustel

Rapla jooksuklubi jooksjad panid end proovile Eesti meistrivõistlustel

Siim Jõgis.

Möödunud nädalavahetusel, 28. ja 29. juulil toimusid Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Rapla jooksuklubi ridadest osales meistrivõistlustel kolm sportlast. Parima koha jooksis välja Arvi Alamaa, kes sai meeste 1500 meetri jooksus kuuenda koha ajaga 4.09,69.

800 meetri jooksus sai ta ajaga 1.59,70 kümnenda koha. Kõige õnnetumalt läks Anet Maripuul, kes jäi naiste saja meetri finaalist välja kõigest 0,01 sekundiga. Tema aeg oli 12,59 ning sellega sai Eesti meistrivõistlustel üheksanda koha. Mardo Lundver võttis osa 1500 ja 5000 meetri jooksudest. 1500 meetris jooksis ta isikliku rekordi ajaga 4.13,71, mis andis kokkuvõttes kümnenda koha. 5000 meetrit läbis ta ajaga 16.23,10 ning see andis üheteistkümnenda koha. Võitjaks tulnud Tiidrek Nurme aeg oli 14.16,70.
Küll aga krooniti Eesti meistriks äsja Kohila staadionil oma viimase võistluse kodumaakonna publiku ees teinud Gerd Kanter. Juba kaheteistkümnenda Eesti meistritiitli tõi talle tulemus 63.44, mille põrutas Vigala vägilane viimasel, kuuendal katsel. Teise koha sai Martin Kupper tulemusega 61.56. Mõlemad mehed valmistuvad 6. augustil Berliinis algavateks Euroopa meistrivõistlusteks. Eesti meistrivõistlustel sai kolmanda koha Priidu Niit tulemusega 55.38.
Raplamaa juurtega sportlastest valmistub Euroopa meistrivõistlusteks veel kümnevõistleja Karl Robert Saluri, kes on pärit Kuimetsast. Kuivõrd Eesti meistrivõistlustel kümnevõistlust kavas ei olnud, osales ta 200 meetri jooksus. Ajaga 22,00 sai ta viienda koha. Eeljooksus näitas ta aega 22,27.