Reede, 19 apr. 2024
RSRapla-Kehtna maanteejooksu võitis teist aastat järjest Olavi Allase

Rapla-Kehtna maanteejooksu võitis teist aastat järjest Olavi Allase

Siim Jõgis / foto: erakogu.

Konsumi Rapla-Kehtna maanteejooks toimus tänavu juba seitsmendat korda. Rapla ühisgümnaasiumi staadionilt alguse saanud jooks jõudis lõpule Kehtna A ja O kaupluse juures.

Teist aastat järjest jooksis Raplast Kehtnasse kõige kiiremini Olavi Allase, kellel kulus selle vahemaa läbimiseks 38 minutit ja 59 sekundit.
2017. aasta Rapla-Kehtna maanteejooksul oli tema võiduaeg 38 minutit ja 12,9 sekundit.
Sel korral ületas lõpujoone teisena Mardo Lundver, kes kaotas võitjale 37 sekundiga. Tema aeg oli 39.36. Umbes kaheksa kilomeetrit joosti koos, siis rebis Allase vahe sisse, mida ta suutis säilitada kuni lõpuni. Lundver kommenteeris seda heitlust sotsiaalmeedia vahendusel nii: “Minu eesmärk oli võimalikult kaua hambad ristis ta kannul püsida. Päike küpsetas omajagu ja lõpp oli oioioioioi kui raske. Pikk-pikk kannatamine. Õnneks tagant, jälitajatest, keegi mööda lipata ei suutnud.”
Kolmanda koha sai Ranno Erala, kaotades Lundverile 17 sekundiga. Naiste konkurentsis moodustasid esikolmiku Lilian Torn (45.54), Eve Talts (48.21) ja Inna Laansoo (50.34).
Enne põhidistantsi toimus võistlus ka viiekilomeetrisel rajal. See kulges enam-vähem samal trassil nagu iga-sügisene Rapla ühisgümnaasiumi suurjooks. Kõige kiirema ajaga jõudis finišisse Sander Jürs, kellel kulus viie kilomeetri läbimiseks 16 minutit ja 30 sekundit. Mario Markus kaotas talle 53 sekundiga ning tema aeg oli 17.23. Veel üheksa sekundit hiljem jõudis finišisse Aleksandr Kuleshov. Tähelepanuväärne on see, et olles 40 minutit puhanud, startis Kuleshov ka 11,5 kilomeetri rajale ning sai seal neljanda koha.
Naiste esikolmik lühemal distantsil – Mirjam Vint (21.38), Merlyn Valma (21.48) ja Anna Maria Raspel (23.12).
Kokku osales kahel distantsil 68 jooksjat. Võistluste korraldaja Erik Horn ütles, et tegelikult oleks ta starti oodanud rohkem jooksjaid. Ka ilm soosis jooksjaid igati ning mingeid ekstreemsusi kaela ei tulnud. Horn ütles, et ta sai enne võistlust mitmeid kõnesid, kus teatati, et kahjuks ei saa jooksma tulla. Üks põhjus oli kindlasti see, et samal ajal toimus Suvejooks ümber Saadjärve. Kuna see oli üks osa järvejooksude sarjast, eelistasid paljud seda Rapla-Kehtna jooksule.
Horn lubas, et järgmise aasta võistlusele tehakse rohkem reklaami, et osalejate arvu tõsta. Küll aga tuleb juba pühapäeval, 26. augustil Kohila Konsumi rahvajooks.