Vastab Rapla vallavanem Piret Minn

5

Kas Rapla vallas oldi sellisest üritusest teadlik ja kui jah, siis miks kedagi vallast kohal ei olnud?
Alustaksin algusest. Projekt „Kool kui õppiva kogukonna süda“ sai meie jaoks alguse aastal 2017 ja toona lubas projekti meeskond teha vallavalitsusele kokkuvõtte projekti tulemustest. Seda meie veel ootame. Projektipäevale saime kutse 14.08.2018 MTÜ Hagudi Hakkajate poolt. Andsime kohe tagasisidet, et 21.08 on juba planeeritud. Nimelt oli tol päeval vallavalitsuse istung, kus haridusnõunikul oli ette kanda kaks päevakorra teemat ning abivallavanema kohalolek oli vajalik kvoorumi olemasoluks.

Peale selle, et valla poolt kedagi seal kohal ei olnud, heitsid Hagudi esindajad ette ka seda, et oma vallaga on raske suhelda, enamasti saadakse küsimustele nende sõnul negatiivne vastus.
Minu vallamajas olles on minu uks alati avatud ja sama võin öelda ka haridusnõuniku kohta. Nii et kui keegi oma murega uksele koputab, siis saab see ka ära kuulatud. Lahenduste leidmiseks kulub aega erinevalt nagu elus ikka. Ja ei saa välistada, et mõned vastused on eitavad. Hagudi koolipere on meie poole viimati pöördunud kevadise koolilõpuaktuse teemal. Muid teemasid, peale parendamist vajava interneti, ei ole tõstatatud.

Hagudi kooli murekohaks on näiteks tugispetsialistid, neid, kes seaduse järgi olema peaks (logopeed näiteks), neil pole. Samuti pole neil huvijuhti, kuigi õpilaste arv on läinud nii suureks, et peab olema. Kas Rapla vallal on plaan Hagudi kooli tugispetsialistide saamisel toetada? Kuidas üldse on seis erivajadustega laste ja neile abi osutamisega? Ehk kui palju on abisaajaid ja kui palju suudetakse abi pakkuda?
Õppeaastast 2018/2019 on Hagudi koolis 1,0 tugiteenuste spetsialisti ametikohta. See vastab Hagudi kooli poolt vallavalitsusele edastatud ootusele. Kooli struktuuris olev koht on rahastatud valla eelarvest. Ja seda ametikohta saab täita kool. Küll on vallavalitsuse kogemus, et koht võib olla ja raha võib olla, aga spetsialiste ei jagu. Näiteks lõppes viimane konkurss Rapla linna lasteaedadesse eripedagoogi-logopeedi leidmiseks tulemusteta.

Koostööpäeval tuli jutuks ka see, et väikekoolides on sageli probleemiks sobivate õpetajate leidmine, päris tihti võetakse tööle keegi, kes küll saab õpetamisega hakkama, kuid kellel puudub pedagoogiline haridus. Mida vald sellisest situatsioonist arvab ja kuidas suhtub?
Selline vabadus ongi haridusasutusele seadusega antud – kui konkurss luhtub, võib aastase tähtajaga võtta tööle vähemalt keskharidusega töötaja.

uuemad vanemad enim hinnatud
arvamus
Külaline
arvamus

Mul on pr. P. Minnist väga kahju.Tuleb olla karmim ja nõuda alluvatelt.Eks mingis mõttes ollakse ka poliitikute pantvang, kuid uusi tuuli ja värsket õhku oleks vaja. Teada ju vanasõna :uus luud pühid pareminini! 7 1

negatiivne vastus
Külaline
negatiivne vastus

Aga nii ongi. Ennasttäis ametnikel puudub igasugune empaatia ja südametunnistus. Ka mõistus. Juhindutakse ainult valla niiditõmbajate soovidest ja exeli tabelitest. Terve talupoja mõistus on kadunud. Ja seetõttu polegi kunagi raha. Ja alati on ametnikul kerge vastata raha ei ole ja raha ei tule. Ja alati on kõik teised süüdi mitte ametnikud. Mängitakse suuri juhte, tegeletakse asendus ja pseudotegevustega. Ja kui asi hapuks läheb siis ronitakse koolide lasteaedade kallale aru saamata, et need on valla tulevik. Pole kooli, pole lasteaeda pole ka lapsevanemaid kes valda üleval peavad oma maksudega. Lapsevanem tahab oma lapse kooli panna kooli kus on olemas võimalused mitte… Read more »

Positiivne
Külaline
Positiivne

Päris hull lugu läbi Teie silmade. Ju need silmad on kinni olnud ja pole näinud, mida tegelikult omavalitsustes viimastel aastatel on tehtud. Edasi on mindud pika sammuga.Nõukaaega ei saa kinni jääda. Kolhoose ja tööjõudu, mida seal vajati, pole. Tähendab seda, et elu maal on muutunud.Inimene käib tööl linnas ja sõidab mööda korralikke teid. Inimene tahab ka oma lapse panna kooli ja lasteaeda oma töökoha lähedale. See on demokraatia.Kui on nii palju teadmisi ja ka tahtmist midagi muuta, siis minge ja töötage mõnes omavalitsuses. 4 9

väga vihane
Külaline
väga vihane

Lugesin ja ei uskunud oma silmi. Positiivne on tõenäoliselt vallavalitsuses 10 aastat istunud ametnik kelle kogu teadlik töökogemus on olnud nn “riigitööl”. Väike ametnikuhing kes ei loo mitte mingit lisaväärtust vaid pigem töötab igale asjale vastu ja on tegelik sõna otseses mõttes nagu nõuka ajal öeldi kahjur. Tänasel päeval elavad ja kolivad maapiirkondadesse perekonnad kes saavad üldjuhul väga head palka ja suudavad maale elamise soetada. Suudavad maalt Tallinna tööle käia jne. Need inimesed soetavad oma elamise sellisesse omavalitsusse kus on ausees kohalik inimene, keskkond, haridus jne. Tema tahab oma lapsed panna kodulähedasse väiksesse kooli. Mitte suurde Tallinna kombinaati ja ei… Read more »

Hagudi elanik
Külaline
Hagudi elanik

Kogu austusega praeguse vallavanema suhtes ajab ta ümmargust juttu mille on talle ette söötnud ametnikud. Hea jutt “Minu vallamajas olles on minu uks alati avatud ja sama võin öelda ka haridusnõuniku kohta. Nii et kui keegi oma murega uksele koputab, siis saab see ka ära kuulatud” MINE JA PÖÖRDU SELLE SELLE NN HARIDUSNÕUNIKU POOLE. Lubage naerda. See Märjamaa mutt kes ka tegeleb matjana (huvitav kas ka tööajast?) on ju legendaarne “suhtleja” Uurige tema eelmisest töökohast Saku vallast. Ja küsige vallaelanike käest, kes on temaga kokku puutunud. Aga nohh kõiketadja mutli ta siia tassis ja eks siis tuleb ära kannatada. Tehke… Read more »