Inga Heamägi tuleb Kohila Koolituskeskust uueks looma

Helerin Väronen / foto: Siim Solman.

Sellest sügisest on Tohisoo mõisas asuval Kohila Koolituskeskusel uus juhataja Inga Heamägi. Raplamaa Sõnumid vestles temaga koolituskeskuse edasistest plaanidest.

Küsimusele, kuidas vabakutseline kunstnik koolituskeskust juhtima jõudis, vastas naine naljaga pooleks, et rongi ja rattaga tuli. Tegelikult on asi aga väga proosaline. Inga tütar on olnud aasta kunstikooli õpetaja Tohisool. Kui ta kuulis, et juhataja läheb pensionile ja tema asemele valitakse uus, uuris ta emalt, kas too ei taha kandideerida. Esialgu suhtus Inga Heamägi sellesse mõttesse eitavalt, aga mida rohkem ta sellele mõtles, seda enam hakkas mõte Kohilast ja koolituskeskusest meeldima.
“Mulle jõudis kohale, et see on see koht, kus korraldatakse Kohila keraamikasümpoosionit. Hakkasin vaatama kodulehte ja tekkis visioon, mida võiks siin ilusamaks teha. Ma olen kunstnik, nii et vaatan väljastpoolt, mis oleks nagu puudu.
Kooli nimi võiks muutuda, logo ja slogan vajavad nüüdisajastamist,” sõnas Inga esialgsete mõtete kohta. Praegune nimi võib inimestes esialgu segadust tekitada, et mis sorti kooliga tegu on. Kõige mõistlikum oleks tema arvates nimetada kool lihtsalt Kohila kunstide kooliks.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Logi SisseOsta pääse!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga