Omavalitsusjuhid rääkisid riigihalduse ministrile Janek Mäggile suud puhtaks

0

Stina Andok / foto: Siim Solman.

Riigihalduse minister Janek Mäggi külastab järgemööda kõiki Eesti maakondi. Teisipäeval, 18. septembril oli ta ringreisil Raplamaal, kus lisaks kohalike ettevõtetega tutvumisele leidis ta aega ka omavalitsuste esindajate muresid kuulata.

„Mida riik saaks teie heaks teha, et elu oleks parem?” küsis Mäggi suursuguselt ja vaatas ümber laua istuvatele omavalitsuste esindajatele otsa. Ükshaaval sai igaüks neist sõna ning Mäggi võis pooleteise tunni jooksul kuulda üksjagu võimalusi, kuidas riik saaks oma abikäe neile ulatada. Raplamaa Omavalitsuste Liidu (ROL) tegevjuht Silvi Ojamuru tutvustas riigihalduse ministrile põgusalt ROL-i peamisi koostööpartnereid ja tegevusvaldkondi, kuid oma ettekande lõpus tegi algust ka murekohtade nimetamisega.
Ojamuru rääkis nimelt ministrile, et Rapla riigimaja rendihindade pärast on pikka aega pead murtud. Ojamuru sõnul peaks hinnad olema vähemasti omavalitsustele ja omavalitsuste asutustele mõistlikumad, viidates sellega Rapla vallavalitsusele, kes on ühe variandina kaalunud just riigimaja ruume, ning ka allasutustele nagu ROL või ka Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus, kes juba riigimajas tegutsevad. Mäggi vastas tasasel ja rahumeelsel toonil diplomaatiliselt: „Peab vaatama olukorda tervikuna, aga ma arvan, et alati saab midagi paremaks teha.”
ROL-i juhatuse esimees ning Kohila vallavanem Heiki Hepner sõnastas ühe peamise probleemina teede rahastuse.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!