Rahulik rohelus meelitab noored linnamelust tagasi

Haldi Ellam

0
Raplas on turvaline ja rahulik elada. Siin on hea lapsi kasvatada. Pildil Siret Jakobson oma tütre Stellaga. Foto: Siim Solman.

Paljud Raplamaalt pärit noored tulevad pärast suurlinnamelu mekkimist tagasi kodukanti, sest hubases lapsepõlvekodus on parem lapsi kasvatada. Sobiva elu- ja töökoha leidmine on aga väljakutse.

„Oleme mehega mõlemad Raplast pärit, aga pärast siinset lapsepõlve ja kooli elasime-töötasime mõnda aega Tallinnas. Pealinnas elamise ajal tegelikult ka tutvusime,“ rääkis Merit Võigemast. „Kui olime juba otsustanud leivad ühte kappi panna ja ootasime oma esimest võsukest, tekkis mõte kodukohta tagasi kolida. Ajendiks oli kindlasti see, et olime ka Tallinna ajal mõlemad Rapla patrioodid ja mõte rahulikust rohelusest mürina-tolmu asemel tundus sümpaatne nagunii, see tähendab ka enne lapsi.“
Võigemasti sõnul oli Raplasse tagasi kolimine algul hirmutav. „Oli neidki põliseid linnainimesi, kes imestasid, kuidas te seal maal kinos käite. Teatrit pole seal ju ka?“ meenutas ta. Igatsust linnamelu järele kolimisega ei kaasnenud.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!