Mis sul viga on, EKRE!?

Siim Solman

42
Siim Solman.

Algatuseks tuleb selgitada, et selle arvamusloo taga on EV kodanik Siim Solman, mitte Raplamaa Sõnumid. Võimalik, et pärast seda kirjutist käib nii mõnigi mu hea tuttav minust kaarega mööda ja fotograafi otsides enam minu poole ei pöördu. Pole välistatud, et saan ka sõna otseses mõttes peksa ning kahtlemata äratan kommentaariumites üles hulgaliselt sõimajaid, aga kuidagi raske on vait olla ja kõrvalt vaadata, kuidas üks erakond räigete valede, vihkamise ja viimaste sündmuste taustal ka vägivalla abil jõuliselt Eestis pead tõstab.
“Kas tõesti EESTIS!?” oli minu esimene reaktsioon, kui kuulsin uudist sellest, kuidas EKRE-lased Indrek Tarandit meeleavaldusel peksma hakkasid. Tundus lihtsalt ebareaalne, et see toimuski MEIE Eestis.
Pole maailmas riiki, kus valitseb ühiskonnas totaalne rahulolu. Kõikjal on pettunuid, kibestunuid ja vihaseid. Kui siiani olid Eestis need inimesed ühtlaselt mööda riiki laiali jaotunud, siis nüüd on olemas neid ühendav oma katusorganisatsioon, mis ei kohku tagasi millegi ees.
Räige populism, raju valetamine, katkematu süüdistamine ja jõuline vihaõhutamine, vajadusel ka vägivald. Kas see kõik ei tundu kuidagi tuttav? Ei pea just ajaloodoktor olema, et lähiminevikust leida see peatükk maailma ajaloos, kus just see sama raju paremradikaalne populism pühkis lõpuks maapealt üle 60 miljoni inimese.
Selge see, et võrdlus ei kannata kriitikat, kui me räägime vaid Eestist, aga kui vaatame suuremat pilti ning Euroopas toimuvat, hakkab võrdlus siiski kuidagi paika loksuma. Pärast Teist maailmasõda kordasid kõik maailma liidrid fraasi “Never again!” (mitte iial enam – toim.), aga praegu on pinnas taas soodne.
Iga vähegi selgelt mõtlev inimene saab ju aru, et rasked ajad vajavad mõistlikke ja tihtipeale ka poliitiliselt ebapopulaarseid otsuseid. Rasked ajad – see ongi just ideaalne pinnas raju populismi tekkeks. Vaatan ka mina murelikult pealt, kuidas nii mõnigi väga asjalik ja väärikas inimene minu tutvusringkonnast on liitunud EKRE-ga, ja seda kõike viha, valede ja arulageda hämamise pärast.
Helme seenior ja juunior on mõlemad suurepärased oraatorid ja kahtlemata haritud inimesed, aga kui õigustatakse maaslamaja (europarlamendi saadik Indrek Tarandi) jalaga löömist ja Riigikogu saalis valatakse õli tulle vürtsikate valede toel, peaks me kõik muutuma murelikuks.
Samas on raske rääkida moraalist, väärikusest ja riigimehelikkusest, kui meie suurima liitlasriigi juht ütleb välja kõike, mida sülg suhu toob ja tihtipeale on valmis ka näkku sülitama, andes sellega oma vaikiva õnnistuse Euroopas ja seega ka Eestis lokkavale paremäärmuslikule populismile.
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on sõnad selle lühendi taga. Ka mina olen loomult ja ellusuhtumiselt pigem konservatiiv. Lähtun põhimõttest, et alalhoidlikkus ja pikalt kaalutletud otsused on pigem abiks ning üle oma võimete elamine on väga lühinägelik. Küll aga ei ütleks ma kuidagi, et konservatiivsus poliitikas tähendab valetamist, viha ja kõige vähem vägivalda.
Tõsi, EKRE-l on üldpildis ka selge positiivne mõju. Ta hingab pidevalt oma populistlikku hingeõhku ka teistele erakondadele kuklasse ja hoiab seega ka ülejäänud betoontagumikkude meeled erksana. On ju siililegi selge, et EKRE tõus on olnud suuresti võimalik tänu teiste suurte erakondade tegemata tööle ja üldisele pohhuismile.
Mulle ei meeldi elada ja kasvatada lapsi sellises Eestis, kus parlamendi tasemel on vihkamine ja vägivald OK. Ei meeldi elada Eestis, kus rajude valede ja sisutühja populismi jõul kantakse edasi isiklikku agendat ja koondatakse suuri masse. Loomulikult ei pane mind mitte miski Eestit hülgama, aga elan siiralt lootuses, et ratsionaalne mõtlemine ja kaalutletud otsused, ühiskondlik tolerants ja demokraatia on endiselt see põhiline ja kandev jõud siin armsal põhjamaisel maalapil.

42 Kommentaarid

 1. Huvitav, miks mõistetakse keegi hukka kui ta oma arvamust avaldab, mis siis, et see teistest erinev. Kas see pole mitte kõnevabadus ja demokraatia. Tundub,et enamus sõimlejatel on ainult üks “õige” arvamus ja kui minu või Siimu arvamus sellega ei ühti siis oleme kohe meeletud rahva vaenlased. Just nagu vene ajal,ainsa vahega ,et nüüd ei panda teisiti mõtlevaid inimesi kinnimaija või ei lasta maha. Inimesed vaadake peeglisse ,me kõin oleme erinevad oma erinevate arvamustega. Ja see on ju hea, sest see näitab ,et me pole kari ajudetta lambaid kes juhtoina p…..e järgi joonduvad .

 2. Jagan autori arvmust, EKRE on kurjuse kants. Nad on eneseimetlejad. Esimesel võimalusel riigikogus kõnelemaks peaministriga otsisid õigustust enda tegudele. Neil ei ole vähimatki soovi Eestis elu kuidagi edasi viia, nad näevad kõike ainult mustades toonides – kõik on väga halvasti! Hästi, oli juhtum, kui oled mees, mine edasi, aga ära jää ennast imetlema.

 3. Noh, üks ajupestud inimene avaldas arvamust. Usub mis teler näitab, leht kirjutab, aga mis tegelikult toimus, miks see etendus korraldati, see temani ei jõua.
  Mul on ainult üks küsimus Siimule. Paar aastat tagasi peksis Tiit Ojasoo rasedat naist ning see on tõestatud fakt. President kutsus andestama, mina ei tea kas Teie toona mõistsite vägivalla hukka, president igatahes mitte, ta kutsus Ojasoo kalli raha eest Eesti 100 lavastama, mille need ka käkki keerasid.
  Nüüd tulete Teie hukkamõistma privokaatorist huligaanile ühe hoobi andnuid.
  Eks Te varsti saate need immigrantide hordid siia, mille pärast ju Tarand selle etenduse korraldaski, siis alles näete, mis on vägivald.
  Seniks soovin meile kõigile tarkust, ning olgem tänulikud, et oleme senini suutnud ära hoida kõige hullema

  • mina ka imestan,et kui mina ei arva nii,nagu televiisor ja suured “mõtlejad” mulle ettekirjutavad,siis olen mina ekrelane,putinlane,fašist.No see kompott surutakse ühte potti,mõtlemata,et üks komponent sobib soolase toidu sisse,teine magusa.Mina jälgin maailamas toimuvat ISE.Vaatan SATi pealt teiste riikide uudiseid ja toetun ka oma isiklikle kogemustele võõrrahvaga.Ja kui ma seda arvamust siis kaitsen,siis tuleb tarandlane ja röögib täiest kõrist kui viimse päeva pasun.Ja temale tuntakse kaasa.Siis kärutab mingisugune saksa huligaan lapsevankriga meie rahumeelsele miitingule inimesi rammima ja minul oeab olema jälle piinlik.Ei ole.Mul on hoopis teist,röökijadest kõrini saanud.See hakkab mind juba tugevalt häirima.On tunda väga suurt pressingut teatud valitseva kliki poolt ja see on vastik.Äärmiselt vastik!

 4. Kas nüüd lõpuks saate aru, et omalajal ajas Hitler õiget asja.
  Vaadeke mis Soomes toimud. Mingi kamp murjameid vägistas 10 aastase tüdruku. Kas mee tahame samasuguseid probleeme ja muret siia.

  • Inimene, kes õigustab Hitleri tegemisi ei tohiks üldse sõna võtta. See paneb su nende sinu poolt mainitud vägistajatega täpselt samale pulgale.

 5. Autor valetab juba esimeses lauses. Öeldes, et arvamuloo taga on kodanik Siim Solman, mitte Raplamaa Sõnumid. Siim, Sa töötad selles ajalehes fotograafi ja tehnilise toimetuse juhina. Tõenäoliselt kirjutasid selle oma tööajast ja saad ka palka sealt.
  Kas Sa arvad, et mõne suvalise inimese (tänavalt) selline kirjutis oleks avaldatud??? Mida järgmiseks? No tõesti anna kannatust.

 6. Leheneeger ise kirjutab, et ta kuulis kuskilt…tavaline soperdis. Noor pereisa, pealegi kunstniku hingega, sellised on räigelt tundlikud ja kergelt mõjutatavad. Neile meeldivad ilusad valed. EKRE seda ei paku. Sealt saad päris elu.

 7. Kui Siim ajateenistuse läbiks, saaksime lugeda-
  Räigelt purjus kaitseväelased vägistasid relva ähvardusel ajateenija.

  Tõde-
  Peale laskeharjutust lubati ajateenijatel saunas 1 õlu juua.

 8. Kodanikud, miks te Siimu peale nii kurjad olete? Uskuge mind ta on meie mees vaenlase leeris. Nii nagu oli “meie mees” sots Ilves ja praegu Ossinovski. Ilma selliste meeste “toetuseta” ja igapäevaste jaburate avaldusteta poleks EKRE nii populaarne. Minu pärast võiks sellise tasemega artikleid ilmuda kasvõi iga nädal kuni valimisteni. Toimib suurepäraselt.
  Samas üks väike küsimärk on kaaaa? Kuidas toimetus sellise kirjutise läbi lasi? Kas see näitab Raplamaa Sõnumite üldist meelsust või … oot oot, kas mitte pole RS osake EkspressGrupist.
  Soovitaks Siimule kangelasteost taastumiseks muusikateraapiat. Alustuseks vast kogu depeši diskograafia
  PS! Siim Solmani pildistatud fotod on eranditult väga head!!! Ikka liistude juurde võiks jääda, siis oleks maailm veelgi ilusam paik.

  Kuulun EKRE ridadesse kolmandat aastat.

  • Lahkusin EKRE sõprade klubist kaks aastat tagasi, kuna ei talunud klubi liikmete sõimu nii omavahel kui üleüldiselt.

  • Rait Pihlapile. Kuidas lasti artikkel läbi. EKRE´le omane imestamine. Olete unustanud, et meil on demokraatia. EKRE arvates tuleks kõik ära keelata mis avaldab teist erinevat arvamust. Toompeal nähtu järgi üles puua. Hea küll las Tarand ärritas teid ja teie arvate, et siia on paras rusikate ja jalgadega vehkima hakata. Aga see võllapuu ja presidendi moonutatud pilt?. EKRE räägib, et tema seisab eesti inimeste eest ja kõik teisiti mõtlejad on riigireeturid. Mina eestlasena ei soovi küll sellist erakonda enda eest seismaja reetur ma ka ei ole, kuigi vägivalla hukka mõistan. Kuulake kuidas Venemaa praegu õigustab Ukrais toimuvat. Koledasti tuletab Helmete valetamist, vassimist meelde. Kas seda Mart Helme saadikuks olemise ajal õppiski. Kelle huvides on see oma rahva hulgas niisuguse viha õhutamine? Ja noor Helme. Kui ta end kaamerate ees ei suuda talitseda, mis ta siis veel kodus teeb? Kuskohalt võtab EKRE juhtkond õiguse seada end terve eesti eest rääkijaks ? SEE erakond pole kaugeltki terve Eesti.

 9. Ajupesulast läbi käinule, lollile ja naiivsele ei tee kahjuks selgeks tegelikkust ja tõde. Kõik EKRE toetajad näitavad, kui vähe nad intelligentsusest, poliitikast ja üldse selgest mõtlemisest teavad. Tegelikkuses saab selles süüdistada ka nende endi pealiskaudsust. Kes vähegi tahab ja uurib tõde või sellele kõige ligilähedasemat, saab aru, et EKREs ei ole mitte ühtegi intelligentset inimest!

 10. “Oleks mul püss, laseks ma kõigile kodanlikele natsionalistidele augu pähe”- Indrek Tarand Facebookis. Autor võiks lõpuks mõista, et EKRE jõuline tõus Eesti poliitmaastikule peitub praeguste kartellipoliitikute tegamata töös ja rahvale jagatud katteta lubadustes. Inimesed on väsinud valetamisest ja hoiab ainsa erakonna poole, kes nende mitmekordselt petetud lootusi lubab taas maast üles korjata ja au sisse tõsta. Kas autoril on midagi selle vastu? Joobunud tarandi etteaste Toompeal kujuneb tema poliitiliseks luigelauluks, sest ainult pime ei adu, et see oli puhas provokatsioon ning temasuguste aeg on järgmiste valimistega otsas. Kes sellest aru pole veel saanud, sellele tuleb siiralt ja südamest kaasa tunda. Kaastundeavaldus kehtib ka teie puhul.

 11. Mis te arvate, et kui keskerakondlane läheb reformi koosolekule omavoliliselt sõna võtma või ekrelane läheb sotside meeleavaldusele mikrofoni rebima… Igal juhul tekiks sellise käitumisega rüselus ja selle põhjustaja antud juhul oli Tarand ise.

 12. Pigem oli tegu sümboolse “jalaga tagumikku” andmisega ja seda täitsa asja eest. Tarantel, EKRE, meedia – kõik on rahul ja said mida vajasid. Mind ei üllataks kui mõni tarantli sugune läheb ise seda kolakat norima, et endale tasuta suurepärane kampaania korraldada.

 13. Sina ka, `Raplamaa Sõnumid`.
  Käisin üle tüki aja Rapla linnas ja muuseas kojuminnes ostsin ka Raplamaa Sõnumilehe. Ning mis avastasin kodus lehte lugema hakates? Ka Sina, `Raplamaa Sõnumid` olete laskunud EKRE mahategijate, materdajate, koosseisu.
  Ei hakka pikka lugu kirjutama. Viimasel ajal on sellest Toompea lossiplatsi loost juba niisuur lugulaul tehtud, et vast aitab. Teame seda kõik ning oleme näinud ka kaamerate 360 kraadiseid salvestisi.
  Indrek Tarand on seal igalpool kahjurõõmsa naeratusega.
  MIks küll ka Sina, minu kodukandi ajaleht, oled EKRE-t materdama asunud, avaldades vaid selliseid ühte väravasse löövaid artikleid?
  Ja lõpetuseks Siim Solmanile, et kui Te ei ole veel aru saanud, miks Teie tutvuskonnast nii mõnigi väga asjalik ja väärikas inimene on liitunud EKRE-ga, annaks aeg siis Teile sellest arusaamist.
  Inara Luigasele, et : Miks andsite koos oma 40 kaaslasega rohelise tule sellele rändeleppele, mille vastu on erinevate küsitluste andmetel üle 60% rahvastikust? Samuti 101 rahvasaadikust vaid 41. Kus on siin õiglus?
  Eesti keelt lasteaedadest alates te ei saanud eile Riigikogus vastu võetud, sest 1 !!!! hääl jäi puudu , oli 50 poolthäält. Kuidas saab siis sellisel juhul rändeleppe poolt olla vaid 41 häälega? Kus on õiglus!?
  Loomulikult hääletan EKRE poolt.

 14. Ekre juhib Raplamaad. Homme lõpetatakse kahjuline ajaleht ja ilmub Ekre Uudselt vanas uudiskarjas!

 15. Läbi aegade on klounid ja tolad rahvast naerutanud. Indrek Tarand sooritas oma etteaste suurepäraselt. Paraku ei saanud publik naljast aru ning võttis asja tõsiselt. Tolad on oma naljade pärast varemgi kannatanud. Ent narridele meeldib üle kõige aplaus ja naer. Selle jäi EKRE kloun Tarandile võlgu. Mis siin muud, kui narr peab minema tagasi europarlamenti tsirkust tegema. Toompea pole Brüssel ning eestlased on üks tõsine rahvas.
  Ekre aga jätkab nüüd ise rahva lollitamist.

 16. Hämmastav, et selliseid lausvaledel põhinevat paska ikka veel mõni tola julgeb kirjutada. Kellele ja milleks ta seda soga kirjutab? Kõiki kes purjus klouni märatsemise videot on näinud on ju asi selge. Mis 60 miljonist parempoolsete tapetust ta sonib? Kommunistid ehk sotsialistid, nagu nad nüüd ennast nimetavad, on mõrvanud maailmas vähemalt 200 miljonit inimest. Võiks seda ka meenutada

 17. Siim, kas sulle maksti nii rumala jutukese eest või oledki nii lühinägelik. Ka pats habe ja prillid ei tee sind usutavaks.

 18. Sopakirjutaja ja vaenuõhutaja, sulle pole siiani veel kohale jõudnud,- miks on EKRE’l kõvasti üle 200 tuhande toetaja? Sest ta räägib alati asjast, murest Eestimaa ja Rahva pärast. Mis õigusega sa, demagoogitsev, silmakirjalik ja jätkuv vihaõhutaja, süüdistad kõiki neid Toompeale kogunenuid? Nädal aega olete te, silmakirjalikud lausvaletajad ja faktide eirajad, tagunud palli ühte väravasse. Te räägite vägivallast, kellegi jõhkrast peksmisest jm sellist luulu? Äkki te ajupildis on segunenud pildid tänasest Prantsusmaast ja mujalt. Iga kuriteo uurimisel (ka poliithuligaansus ja provokaatorlus on kuritegu) on esmaküsimus,-Motiiv? Rüselemise tekitas ju oma matsliku käitumise poolest tuntud sarikorrarikkuja tarand. Kui ta korraldajate nõudmistele ei allunud ning tekkis mikrofoni pärast rüselus, ta komistas ja kukkus ning keegi kõrvalseisja talle kerge matsu jalaga tagumikku andis, siis seda nimetad sa, tõemoonutaja, räigeks jalgadega peksmiseks? See ‘hoop’ polnud mõeldudki tarandile füüsilise valu tekitamiseks, vaid näitamaks,- mida ta’st arvatakse. Ühest jalahoobist tekitate ‘peksmise’, kuigi ühelgi videol pole näha rohkem kui üks jalahoop. Mitte keegi teist, paberisodijaist ei süüdista tüli põhjustajat, süüdimatu käitumisega nn ‘eurosaadik’ tarandit? Selline alaline korrarikkuja, daamidega ropendaja ja sõnades ‘molli’andja tuleks mitte ainult Euroopast, vaid üldse poliitikast eemaldada, andes talle veel ühe korraliku mõttelise jalahoobi tagumikku! Kõigepealt peaks oma inetut käitumist tunnistama ning selle pärast vabandama tüli põhjustaja tarand, siis oleks mõeldav ka jalahoobi andja poolne vabandus. Ja teid kõiki, sopakirjutajaid tuleks tõelises õigusriigis üle 200 tuhande inimese, EKRE toetaja, solvamise, süüdistamise eest kohtusse anda. See ‘tüli’ puudutas kahte konkreetset isikut: tarandit ja jalaga toksajat. Samas tarand solvas oma räuskamisega kõiki EKRE toetajaid. Te, sopakirjutajad ning telekanalid, kes te olete nüüd nädal aega, selle asemel, et kirjutada tõesti uudiseid maailmast, midagi huvitavat, ‘peksate’ te siin kambaka korras EKRE’t, ainsat erakonda, kes ainsana seisab nii Eesti, tema Rahva kui ka eetilis-moraalsete väärtuste eest. Ja nimetab asju alati otsekoheselt ja õigete nimedega. Sopaloopijad, soovitan teil vaadata eilset ‘Otse kümnesse’ aga ka eelmist ‘Meedia keskpunkt’, kust saate ehk ka aru, et olete juba läinud liiale.

 19. Miks ma Raplamaa Sõnumeid, mis postkasti potsatavad, ei loe, vaid ahjus ainult tuld alustan, seegi raskendatud paberi kvaliteedi tõttu? Aga sellepärast, et adekvaatse info pean nagunii kuskilt mujalt saama – see ühte väravasse pallimine – kui hästi me elame, kui rikkad me oleme – ei ole minu jaoks, sest mina näen igapäevast elu. Siin külas, ka Tallinnas. No ei ole seda ilusat ja rikast! Tasuta bussisõit? Mis ma sellega peale hakkan kui isegi Peatus.ee ei anna õiget infot nende liikumise kohta? ja selle raha, kui vaja sõita on, leian ikka oma pensionist, ega ma siis seepärast lihtsalt lusti sõitma ei hakka?
  Ja sellise “artikli” autor? Kas tema käis kohal? Liigutab kõlakaid!
  Seepärast ma ei loegi Raplamaa Sõnumeid!

 20. Kudas sa nii hilja ärkasid, Siim? Kõik teised sotside ruuporid on juba ammu oma kallutatud valed ära esitanud.
  No ja kui sul just polnud oidu vait olla, et targem välja näha, siis võiks selle tarantella nimelise klounaadi kokku võtta järgmiselt:
  1) Tarand saab selle, et iga kord, kui temast juttu tehakse, nimetatakse teda täisnimega – Indrek
  See Mees Kellele Valija Jalaga Per*e Lõi Tarand;
  2) Aivar, kes sellega hakkama sai, saab uueks nimeks Aivar Tubli Taranditapja;
  3) EKSS-is selgitatakse väljendi “sisuline kallaletung” (kuna sotside ruuporid ei kõnele enam
  kallaletungist, mida polnud, vaid sisulisest kallaletungist, mis olevat olnud brutaalne, rõve ja
  kuritegelik) olemust. Mis on kallaletung, teavad kõik. Aga “sisuline kallaletung” on see, kui antakse
  jalaga per*e nii, et silm sinine – selles ju sotsid EKRE-t süüdistavadki.

 21. Solmanil jumala klaar jutt. EKRE poolt on lausvale juba see, et sotsid tulid neid segama: nad polnud kutsutud? Räige vale: kutsuti ju isegi FB kaudu kõiki ka sotse. Kui nad poleks läinud oleks Helmede punt kohe röökima kukkunud et sotsid on pehmod ei julge rahva sekka tulla jne. jne.

 22. Kui ma tungin etenduse ajal lavale, võtan jõuga esineja käest mikrofoni, siis seda tegevust loeb kirjutise autor lubatavaks tegevuseks. Aga kui siis laval esinevad taidlejad hakkavad mikrofoni röövlit takistama, seda tegevust loeb autor vägivallaks. Aga kui ma tulen ja istun kirjatsura autosse ja haaran ise roolist kinni? Mis moodi sa seda tegevust nimetaksid?

 23. Paljut, millest autor artiklist kirjutas, teeb ta ise ehk valetab ja laimab. Nagu juba eespool mainitud. Palun osuta minutile arvututes videotest, kus Tarandit peksti. Kuna sellist asja pole olemas, seega pole ka midagi loota. Samuti on vale termin “maaslamav” Tarand. Ta pole kordagi maas lamanud antud situatsioonis , korraks vaid põlvili, kui ise libastus. Pikemalt ei kommi-mõtetu ajaraisk. Teinekord soovitaks enne kirjutamist tõendusmaterjalid läbi vaadata. Ka nüüd pole hilja need läbi vaadata ja vigade parandus artikliga samas kohas teha !!! Seni jääte alatuks valetajaks, milles teisi süüdistate !!

 24. “kui kuulsin uudist sellest, kuidas EKRE-lased Indrek Tarandit meeleavaldusel peksma hakkasid.” ole hea inimene, vaata videod uuesti läbi ja sõnasta oma lause korrektselt. ja parem kui vaataksid ka üle ka video kuidas Vakrale seitsmeste stuudios peaaegu kallale tungiti. Palun tõesta faktiliselt ära räige valetamine, populism ja muud head sõnad, mida hoogsalt ekre suunas pillud. Mina näiteks suudan päris mitme partei räige valetamise ja populismi ära tõestada- alates lubadustest 5 rikkama riigi hulka saamisest, pensionide kahekordistamisest ja miinimum palga tõstmisest 1000 euroni. Miks ikkagi on nii, et kui ekre midagi ütleb, on see hirmutamine populism ja valetamine, kui mõni muu partei jaga ajab, on see valimislubadus(mida muidugi täitma ei peagi). EKRE ei ole nähtus omaette, see on teiste võimuerakondade tekitatud pettumus.

 25. paremradikaalne populism pühkis lõpuks maapealt üle 60 miljoni inimese – kuidas siis ikkagi? ja kui palju pühkisid üle käte läinud sotsialistid? miks on parempoolne vägivald hullem kui vasakpoolne? lühidalt – oled ajakirjanik – mine nüüd süvitsi ja uuri välja, mitte ära lahmi siin oma teadmatuses.

 26. “”Kas tõesti EESTIS!?” oli minu esimene reaktsioon, kui kuulsin uudist sellest, kuidas EKRE-lased Indrek Tarandit meeleavaldusel peksma hakkasid. “”…Tema kuulis uudist,aga teised olid kohal ja kogesid Tarandi vägivallatsemist enne kui üks inimene teda jalaga tonksas.Kolmandad vaatasid läbi arvutul hulgal videosid,mis ajaletedas,telekanalites ja sotsiaalmeedias avaldati ja lõid endale tõepärase pildi toimunust .Peaminister oma pöördumises Eesti inimeste poole taunis selliste kuulujuttude,valeda ja vassimiste meedias,sotsiaalmeedias ja mujal.Pikk jutt,aga ei midagi konkreetset peale Indrek Tarandi nime.

 27. Palju süûdistusi aga vähe tõrndusmaterjali – kui kirjutad “räigest valetamisest” ja populismist ja vägivallast siis palun tõesta oma fakte ka.. süüdistusi võib pildida alati, aga neid reaalselt tõestada on veidike keerulisem. Seega proovi järgmine kord argumenteerida oma süüdistused..

 28. Väga kahju et nii mõnelgi Eestimaalasel, kaasa arvatud Siim Solmanil on asjadest täiesti vale arusaam ja tema nägemus Tarandi nüpeldamisest põhineb valedel faktidel! Jääb vaid loota, et Siimu poiss Sotsiaaldemokraatlikest valede radadest ka kunagi õigetele (Eestluse) radadele naaseb! See mida viljeleb meie praegune valitsus, ei ole juba ammu enam Demokraatia!!!

 29. Ära Siim muretse!!! Otsi ülesse ilusad pildid ja tule Smartprinti külla! Pakun teed või kohvi ka!!! Suudan olla sõber ka eriarvamusega!!!

Kirjuta kommentaar

Kommentaar
Palun kirjuta siia oma nimi