RSFOTOD: Ingliste talveralli 2

FOTOD: Ingliste talveralli 2

Terje Meister, korraldaja

Möödunud laupäeval, 26. jaanuaril toimus Ingliste külas järjekordne lumerajasõit Ingliste Talveralli 2. Rallisõitjaid tuli seekord kokku 94, rada sõideti vastupäeva, et sõitjatel huvitavam oleks.

Kaaskorraldaja Tarmo Leega otsustasime, et seni, kuni on külma ja rada on libe, tuleb seda ära kasutada ja võistlusi korraldada, et kõik saaksid harjutada ja oskusi proovile panna. Tuleb välja, et huvilistest puudust ei tule. Juba aastaid on rajameister Ott Meinberg koostöös Pae Farmer OÜga saanud hea kokkuleppe kasutada raja tegemiseks vajalikku tehnikat ning põlde. Nagu eelneval rallil, oli ka seekord võistlusklasse viis. Alustasid noored, seejärel tulid naised, esivedu, tagavedu ning nelikvedu (4WD). Parimad noored olid 1. Sten Marten Lepp, 2. Kristjan Radiko ning 3. Jürgen Lee. Naistest võidutses Sigrit Lohk, 2. Elise Leinberg ja 3. Kaisa Kristel Ojamaa. Esiveos pälvis 1. koha Raidar Lepp, 2. Fred Puuorg, 3. Rait Raidma. Tagaveos olid paremad 1. Raul Kull, 2. Mihkel Võsa ning 3. Mihhail Borunov. 4WD ehk nelikveos olid kõige kiiremad 1. Enar Palandi, 2. Ott Meinberg ja 3. Tarmo Velsker, kes omakorda oli ka päeva kiireim mees ajaga 3.50,01.Pärast ajasõite toimusid ka ühisstardid, kus korraga läheb starti kuus masinat. Esiveos olid paremad 1. Mart Loitjärv, 2. Kristjan Radiko ja 3. Fred Puuorg. Tagaveo ühisstardis tuli kaksikvõit vendadele 1. Tarmo Lee ja 2. Jüri Lee, 3. koha sai Toomas Loonet. Sojuz- ehk vene tagaveoliste masinate klassis sai 1. koha Elvis Leinberg, 2. koha Rein Tommingas ning 3. koha Merkko Haljasmets. Viimasena startisid nelikveolised masinad, 1. koha sai Ott Meinberg, 2. koha Terje Meister ja 3. Mati Männa.