Maanteeamet kuulutab välja rasked ilmaolud viie maakonna kõrvalteedel

Maanteeamet

2

Täna, 17. jaanuaril 2019 kuulutab Maanteeamet Lääne-, Pärnu-, Viljandi-, Harju ja Raplamaa kõrvalteedel välja rasked ilmastikuolud.

Seoses ilmaolude järskude muutustega, nagu temperatuuri kõikumised ja vihmasadu, on kõrvalteed muutunud liiklejate jaoks ohtlikult libedaks; temperatuurid hakkavad langema ning teedel toimub jäätumine.
„Riigiteede hooldajad on täies koosseisus väljas ning kõrvalteid karestatakse, liivatatakse ja soolatakse,“ kinnitas Maanteeameti lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla. „Kehtestame kõrvalteedel välja rasked ilmaolud, sest seisunditasemeteni saavutamiseks kulub rohkem aega kui on kehtestatud tee seisunditasemete nõuetega.“
“Kindlasti ei tähenda raskete ilmaolude väljakuulutamine, et hooldustöid lükatakse edasi või tehakse vähem. Otse vastupidi, sellises olukorras kaasatakse kogu võimalik ressurss,” kinnitas Maanteeameti põhja regiooni hooldevaldkonna juhi kt Margus Magus.
Liiklejatel palume võimalusel vältida kõrvalteedel sõitmist. Kui sõitmine on hädavajalik, siis tuleb olla äärmiselt ettevaatlik.
Rasked ilmaolud kehtestatakse hetkel kuni reede keskpäevani.

 

uuemad vanemad enim hinnatud
külamees
Külaline
külamees

Maakeeli tähendab selline avaldus et andke raha juurde küll siis lükkame. Tegelikkus on aga see et väljapool linnu on lumehangedes ukerdamine iga külamehe oma hobi. Eriti kõrk oli asjameeste avaldus meedias, et külamehed ei peakski sellise ilmaga sõitma!

tavainimene
Külaline
tavainimene

Lükkaja,kes hoolitseb Rapla könniteede eest,pole sel aastal oma ülesannete körgusel. Vöiks vähemalt saha alla lasta,