Dementsust on üha rohkem ja haigestumine nooreneb

Vestlusring

0
Fotod: Siim Solman

Inge Põlma, Tõnis Tõnisson

Ühingu Alzheimer Europe (AE) 2013. aasta ülevaate järgi oli Eestis 21 720 dementsusega inimest. Murelikuks teeb, et see arv kasvab ning et dementsust esineb üha nooremas eas. Üldjuhul on dementsus vanemaealiste haigus ja tabab rohkem naisi, aga suhteliselt kõrge on AE andmetel dementsuse esinemine ka vanuserühmas 30-59 ning selles vanuses tabab see pigem mehi.

Dementsusest kirjutas eelmises Raplamaa Sõnumite numbris Hanna-Stiina Heinmets (“Elu dementsusega – pered, kes on oma murega üksi!”) ning 12. märtsil korraldab MTÜ Elu Dementsusega Rapla riigimajas seminari „Dementsusega inimese toetamine”, mis on mõeldud sotsiaaltöötajatele, perearstidele, teenuse osutajatele ja omastehooldajatele. Seminarile järgneb dementsusega inimeste lähedastele mõeldud Rapla tugigrupi esimene kokkusaamine.
Sellest, miks dementsust üha rohkem esineb ja kust leiavad inimesed abi ja tuge, kõnelesid Raplamaa Sõnumite vestlusringis Tallinna Diakooniahaigla tegevusterapeut ja dementsusega inimeste osakonna juhataja Hanna-Stiina Heinmets, Rapla Hooldekeskuse juhataja Anne-Ly Pedaja, sisearst Liis-Mail Moora ning Rapla tugigrupi üks asutajaid Sigrid Algre.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Kommenteerimiseks logi sisseOsta pääse!