Parim kohvi sinu kohvimasina jaoks

2

Nii kui sa tood oma uue kohvimasina kööki, eeldad, et hakkad jooma kõige parimat kohvi, just nagu see oleks valmistatud tipp klassi barista poolt. Kuid mõnikord võivad ootused puruneda ja sa pettud tulemuses. See võib juhtuda mitmel põhjusel: halb vee kvaliteet, kohvimasin pole puhastatud, või sa teed lihtsalt vea kohviubade valimisel.

Lühidalt kohviubade kohta

Maailmas on mitmeid kohvitüüpe, kuid kõige populaarsemad on need kaks: Arabica ja Robusta. Arabica oad on rohkem hinnatud, seetõttu võid märgata, et tootjad märgistavad 100% Arabica oma pakendil. Seda tüüpi kohvis on vähem kofeiini, ja sõltuvalt regioonist võib selle järelmaitse olla karamelli, šokolaadi või erinevate marjade varjunditega.

Robusta ubades on rohkem kofeiini, seega on Robusta ubadest tehtud kohvi kangem ja intensiivsem. Kuid tavaliselt on Arabica ja Robusta kohvioad kokku segatud, et saavutada parim kombinatsioon mõlemast maailmast ning luua veelgi parema maitsega kohvi. Seda tüüpi kohvi soovitatakse piimal põhinevateks kohvijookideks. Kui sa soovid proovida maitset teatud regioonist, on parem valida ühte tüüpi kohvioad.

Kohviuba on nagu aardelaegas, mis peidab mitmeid lugusid regioonist, kus nad kasvasid. Pööra alati tähelepanu röstimise tasemele – mida rohkem kohvioad on röstitud, seda intensiivsemalt ja kangemalt nad maitsevad, ja ausalt öeldes võib see kaotada mõned selle naturaalsed varjundid. Tavaliselt võid leida röstimise taseme informatsiooni toote pakendilt, seega vaata seda kindlasti enne kohvipaki ostmist.

Kohvi kohvimasina jaoks

Pole olemas mingit spetsiaalset tüüpi kohvi, mida võib ainult kohvimasinas kasutada. Tavaliselt on need tavalised Arabica või Robusta kohvioad. Automaatsed ja poolautomaatsed kohvimasinad võivad töötada peaaegu igasuguste kohviubade või jahvatatud kohvitüüpidega, seega sõltub kõik sinu maitse eelistustest. Kuid on mõned asjad, mida peaksid silmas pidama enne kohvi ostmist.

On soovitatav valida tumedamad röstitud oad kohvimasina jaoks, kuna see avab nende maitsed paremini kui lihtsalt tassis valmistatud kohvi. Samas võivad kergemalt röstitud kohvioad tunduda veidi hapukad või isegi veidi kibedad.

Samuti pööra tähelepanu espresso ja creme ubade erinevusele. Viimati nimetatud on paremad musta kohvi valmistamiseks või caffe Americano valmistamiseks, ja espresso kohviube peaks kasutama piimal põhinevate jookide ja espresso kohvi jaoks.

Hoolimata tüübist peaksid alati valima värske kohvi parima maitse jaoks. Seega kui su kohvimasin ei jahvata kohviube, siis on aeg teha investeering ja osta hea kohviveski. Värskelt jahvatatud kohvi on kõige aromaatsem ja avaldab maitse varjundeid palju paremini.

Sõltuvalt sinu kohvimasina tüübist võid valida kohvikapslid, kohvipadjad või kohvipakikesed. Kohvipatju kasutatakse poolautomaatsetes espressomasinates, kohvikapsleid kapslitega kohvimasinas ja kohvipakikesi kasutatakse pakimasinates ja poolautomaatsetes kohvimasinates. Kohvipakikesed on kõrge kvaliteediga jahvatatud kohvi Arabica või Robusta ubadest või nende segust. Peamised sellise kohvi eelised on lai maitse valik, kiire ja lihtne hooldus. Kuid selline kohvi võib olla kallim. Sellest hoolimata on see hea valik nende jaoks kes tahavad lihtsat kohvi valmistamist ja suurepärast maitset.

Seega selleks, et mitte pettuda oma uues kohvimasinas, avasta esiteks kohvimaailma, et teada, mis sulle kõige rohkem meeldib. Kui sa pole kindel, mis on su lemmik kohvi, siis hakka juba täna avastama ja ainult siis kui sa selle leiad, tead milline kohvimasin võib valmistada seda kõige paremini.

SISUTURUNDUS

 

uuemad vanemad enim hinnatud
Cax
Külaline
Cax

No nii kirjavigu täis, et jube – nimetav: kohv, omastav: kohvi; kõige parimat; tipp klassi barista, espresso joogid, maitse valik, lemmik kohvi – ja no komadest, õigemini nende lauspuudumisest pole vist mõtet üldse rääkida. Kas siis tõesti enam keeletoimetajat ei eksisteeri, et sihukest karjuvalt kirjaoskamatut teksti lubatakse üles panna?

Kodanik
Külaline
Kodanik

100% nõus, et kui tahad head kohvi, siis tuleb sellesse ka investeerida. Filterkohvi ei ole kohvi. Kohvil ja heal kohvil on suur vahe.