Teisipäev, 19 märts 2024
RSRapla Selveri Suurjooksul esmakordselt üle 2000 osaleja

Rapla Selveri Suurjooksul esmakordselt üle 2000 osaleja

Siim Jõgis

Täna Raplas juba seitsmendat korda toimunud Rapla Selveri Suurjooksul oli esmakordselt kavas poolmaraton, mille lõpetas 220 osalejat, 10 km distantsil finišeeris 566 ja 5 km rajal 644 osalejat. Eriti arvukas oli osavõtt Mamma lastejooksudest, kus jooksurõõmu sai nautida üle 700 lapse vanuses kuni 12. Varasem lastejooksude rekord ületati pea poole võrra. Kokku oli Raplas üle 2100 spordisõbra.

Poolmaratoni distantsil võitis meestest Ilja Nikolajev ajaga 1.07.05 ja naistest Olga Andrejeva 1.22.56. Teise koha saavutas meestest Raido Mitt tulemusega 1.11.24 ja naistest Marion Tibar 1.23.45. Kolmandaks tulid Ülari Kais ja Kadiliis Kuiv, vastavalt aegadega 1.11.34 ja 1.24.10.

10 km distantsil oli meeste parim Ibrahim Mukunga Wachira ajaga 31.12 ja naistest võitis Kaisa Kukk 36.24ga. Teise koha saavutasid meestest Argo Jõesoo ajaga 32.04, kolmas oli Jaanus Kallaste ajaga 32.11. Naistest teisena finišeeris Kaia Lepik ajaga 36.38 ja kolmas oli Laura Maasik ajaga 37.20. 5 km distantsil võidutses Tiidrek Nurme, kelle aeg täna oli 14.52, napilt jäi alistamata rajarekord. Tema järel lõpetas Leonid Latsepov, kelle ajaks oli 15.53. Kolmas koht kuulus meestest Rauno Palmile ajaga 16.02. Naistest võitis esikoha Kelly Nevolihhin ajaga 18.24 ja teise koha saavutas väga põnevas võistluses Katrin Zaitseva, kelle ajaks jäi 18.29, kolmas oli Brit Rammul ajaga 19.00.

Rapla Selveri Suurjooksul sai kaasa lüüa kogu perega. Lisaks jooksudele oli lastele terve päeva jooksul lustakaid tegevusi pakkuv lasteala, kohal oli Lotte, Pipi Pikksukk ja Selveri Tibu.