Valitsuste suutmatus pildi sisse vaadata

3

Raplamaa Sõnumid

Ühes tänase lehe uudises anname teada, et Raplamaa Omavalitsuste Liit (ROL) tutvustab kirjas neljale ministrile olukorda riigis ehk täpsemalt öeldes kirjeldab, kuidas maainimesed (paraku ka linlased Raplas, Tallinnas ja mujal) on pidanud 21. sajandi e-riigis ootama tiguposti võrgustikus liikuvaid ajalehti ja ajakirju.
Siinjuures tuleb rõhutada, et korratused postikandes on ju postisüsteemi arhitektide poolt sinna projekteeritud. Raske muidugi uskuda, et kohe alguses oligi niisugune plaan, et loome niisuguse võrgustiku, mille abil on võimalik süsteemselt seadust rikkuda ja tuhandetele inimestele ebameeldivaid elamusi pakkuda. Pigem oli asi ilmselt rohkem selles, et need, kes üsna ladusalt funktsioneerinud Eesti Posti optimeerima asusid, ei olnud – esiteks – tutvunud Eesti postiseadusega ja teiseks – olid ilmselt inimesed, kes ise pole elu sees ühtegi ajalehte ega ajakirja tellinud-lugenud ning seetõttu ei mõista, mida tähendab see, kui sa enda tellitud AJAlehte kokkulepitud ajal (tunnil ja päeval!) ei saa.
Nii juhtuski, et otse pealinnas asuva peamaja katuseni tsentraliseeritud süsteem (postipunktide minimaliseeritud arv, postitöötajate hulga optimeerimine viimase võimaluseni, otsustamisõiguse ning info- ja teavitusteenistuse koondamine Tallinna peamajja jne), tähendab kogu see kupatus, on osutunud töövõimetuks, kohmakaks ja tegelikult ka väga kulukaks monstrumiks, mis ei suuda ennast ise üleval pidada. Tagajärg on, et lehetellijad saavad ette kinnimakstud lehe mitte lihtsalt mõnetunnise hilinemisega (mis on iseenesest ka e-ajastul väga halb), vaid koguni mitmepäevase nihkega. Ja see on juba talumatu!
Kui see juhtub üks kord, siis olgu, annad andeks. Kui see kordub, siis oled nördinud ja ei saa aru, mis toimub. Kui aga mõistad, et nii ongi seaduspärane: „Me kannamegi teie neetud ajalehti nüüd üle päeva – harjuge ära, ärge vinguge!”, siis on see lihtsalt kuritahtlik.
Ja siis, kui probleemid on vihast tagasisidet teeninud ning inimesed on hakanud teenusest massiliselt loobuma, on tagajärgedes süüdi, esiteks, meediaväljaanded, kes ei ole selles süsteemis loksudes justkui kõike endast olenevat teinud, et tiraaži taevas hoida, ja teiseks näidatakse näpuga oma töötajate peale: nad ei ole piisavalt motiveeritud, nõuavad üle mõistuse kõrget palka, jäävad kergesti haigeks ja kukuvad luid-konte puruks. Eks ole!
Ometi on vigane süsteem olnud nähtav nii majandusministeeriumi ametnikele kui ka järjest vahetunud ministritele ja poliitikutele, aga keegi ei ole lillegi liigutanud. Nüüd tuli Rapla ROL ja ütles midagi väga olulist: „Valitsejad, ärge näppige Eesti Posti kasumit enne, kui lehekanne jälle korras on!” Huvitav, kas keegi vaevub seda kuulda võtma? Oleks asjaks seegi, kuigi tegelik probleem on palju sügavamal…

uuemad vanemad enim hinnatud
Katrin Klaebo
Külaline
Katrin Klaebo

Aga kus on lubatud kiire internet maapiirkondadesse? Elektrilevi lehel pole Rapla maakond just esimeste prioriteetide seas. Kuniks seda pole, on riigil kohustus post koju kanda.

Omniva
Külaline
Omniva

Seda Eesti Posti saagat on kurb vaadata/kuulata/omal nahal tunda. Ehtne näide sellest kuidas “teised kõik on süüdi, aga oma silmas palki ei nähta”. Saadetakse signaale kliendid on pahad, tahavad teenust saada. Töötajad on süüdi, soovivad ületundide eest vaba päeva. Koostööpartnerid ei mõista jne jne jne. Ometi peaks olema tegu asutusega, mille puhul ei tohiks olla esmatähtis kasum, vaid teenuse kvaliteetne kättesaadavus KÕIGILE, olenemata ASUKOHAST. Kõige tipuks on antud firma 78 vastutustundlikumate ettevõtete nimekirjas :D. Huvitav palju kliente, töötajaid ja koostööpartnereid selle uudise peale silmad punni ajasid. Jään huviga ootama järgmiseid rabavaid uudiseid antud asutuse teemadel.

Pedro Belinsky
Külaline
Pedro Belinsky

Muretsemiseks pole põhjust. Pakid saadetakse automaatidesse ja lisatasu eest võite ka koju tellida. Ajalehed ammu kõik internetis ja muredeks pole põhjust. Tulebki vananenud süsteeme kokku tõmmata ja see on kogu rahva südamesoov! Nii hoiame kokku ja eraldame rahad sünnitusabile, et ei peaks enam kuvööse kerjama. Seega, edu Eesti Postile Omniva!