Plekkveljed versus valuveljed

0
Foto: Shutterstock.com

Mis vahe on plekk- ja valuveljel? Millised veljed sobivad kõige paremini talvistesse teeoludesse? Nendele ja paljudele teistele küsimustele püüamegi leida vastused.

Veljed – mis kasutegur neil on?

Mis on velg ja mis rehv – seda peaks ja võiks teada iga endast lugupidav autojuht. Eelkõige tuleks see endale selgeks teha aga siis, kui lähete poodi uusi rehve ostma.

Sõltuvalt hooajast kasutatakse meie kliimas suve-, talverehve ja lamell- ehk M+S rehve, viimaseid võib Eesti teedel kasutada aastaringselt.

Mis vahe on veljel ja rehvil?

Velg on ratta osa, mille ümber paigutatakse rehv. Need kaks peavad omavahel niivõrd hästi sobituma, et õhk nende vahelt läbi ei pääseks. See on oluline, sest tänapäeval ei kasutata enam autorehvide puhul sisekumme nii nagu seda vanasti tehti ja seetõttu tulebki rehvivahetuseks pöörduda alati rehvitöökotta, et spetsiaalsete tööriistade ja masinatega see töö ära teha.

Sõidukvaliteedi parandamiseks ja vastupidavuse pikendamiseks on rehvid valmistatud tugevast kummisegust.

Veljed on valmistatud metallist ja jagunevad kaheks:

  • valuveljed;

  • plekkveljed.

Milliseid velgi eelistada?

Milliseid velgi eelistada, sõltub suuresti rahakoti paksusest ja sellest, mis pilguga asjale läheneda. Võrreldes plekkvelgedega on valuveljed oma väljanägemiselt küll ilusamad, aga ka kallimad ning kuna need on valmistatud alumiiniumist, on need tunduvalt vastuvõtlikumad kriimustustele ja löökidele kui plekkveljed. Vastupidiselt alumiiniumvelgedele on plekkveljed hinnasõbralikud ja ei näe sugugi alati koledad välja, sest nende ilustamiseks kasutatakse ilukilpe. Seega, valik on teie!

Siiski, enne kui otsustate plekk- või valuvelgede kasuks, tasub teada, et eksperdid soovitavad talvel sõita ikkagi pigem plekk- kui valjuvelgedega. Miks? Plekkveljed kaaluvad rohkem kui valuveljed ja seega on nende haarduvus lumel parem.

Kui teie kaalukauss kaalub siiski valuvelgede kasuks, soovitame alati valida FR-veljekaitsega rehvide hulgast. Veljekaitsega rehvide kaitseserv aitab vähendada hõõrdumist ja löökidest tekitatud kahjustusi velgedele. Sellisel juhul saab põhilöögi veljekaitsega rehv ning teie auto velg jääb terveks.

Hea hinnaga kvaliteetsed veljed leiate hästivarustatud veebipoest 1a.ee.

SISUTURUNDUS