Reede, 29 märts 2024
RSKalev Hõlpus tegi Eesti meistrivõistlustel kuldse duubli

Kalev Hõlpus tegi Eesti meistrivõistlustel kuldse duubli

Mardo Lundver

Eelmisel nädalal toimusid Rakvere linnastaadionil U23, U20 ja U18 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. EKJL-i andmetel oli registreerunud koguni 548 sportlast ja seda kõike 46 klubi peale. Ka Rapla jooksuklubil oli oma sõna sekka öelda.

Rapla jooksuklubi, mis sest, et alles väike ja kasvamisjärgus, oli esindatud kuue sportlasega kolmeteistkümnel alal. Avapäeva meeliülendavaim resultaat oli kahtlemata Kalev Hõlpuse kuldne 1500 m jooks. Olles alles hiljaaegu viinud isikliku tippmargi 4.03,32-ni, mis 18-aastase noormehe kohta Eesti mõistes vägagi kõva aeg, tuli tal kanda ka favoriidikoormat, millega edukalt hakkama sai. Taktikajooksus piisas võiduks 4.17,40-st.
“Teadsin, et šansid on head, aga polnud mõtet hullu tempot ette minna tegema. Alguses läks üks konkurent ette, väga julgelt, mis ajas veidi segadusse, et kas peaksin kaasa minema või hoidma omale kasulikku tempot. Pärast 500 meetrit vajus ta tempo ära ja 700 m peal, uuele ringile minnes, läksin mööda. Tegin tempot kuni 1200 meetrini, kui Robert (Telpt, hilisem pronksmedalist) julmalt mööda kihutas. Võtsin enne lõpusirget talle seljataha ja lõpusirgel tulistasin. Lihtne ja kontrollitud jooks.”
Jooksualade teisi tulemusi: Lisandra Tomson N U20 1500 m 6.09,66 – 9. koht. Artur Skatškov P U18 1500 m 4.35,07 – 5. koht.

Anet Maripuu pääses naiste U20 100 m eeljooksust päeva 4. tulemusega (12.69) finaali, kus hiljem tuli leppida 6. kohaga (12.82). Neiu osales ka kaugushüppes, kuid sel alal 5.08-ga finaali asja polnud. Kirja läks 11. positsioon. TU18 arvestuses osales kaugushüppes ka Helena Kurjama – 4.91 tähendas 15. kohta. PU18 100 m eeljooksus oli Kaspar Grauen rohkem kui 30 konkurendi seas 11.58-ga seitsmes. Finaaljooksus jäi laeks 8. koht ajaga 11.59.
Teisegi võistluspäeva kangelaseks tõusis Kalev Hõlpus, kes näiliselt mängleva kerglusega näitas jälitajatele välkuvaid kandasid MU20 800 m distantsil. 1.59,22 on ka välejala uus isiklik rekord. Kahest kaks. Kuldne duubel kirjas!

“Tundsin, et jalad on 1500 m jooksust veidi kanged, aga oli suur tahtmine saada teist kulda. Stardis läksin normaalselt edasi ja pärast reastumist olin ilusti Egerti (Sekk, hõbemedalist) seljataga. Tundus, et hakkab eest ära minema enne teist ringi. Teisele ringile minnes sain uuesti ta kätte ja jälle ootasin lõpusirget, kus andsin jalgadele valu ja kindel võit.”
Medalikonkurentsis oli ka TU18 kolmikhüppes Helena Kurjama, kes alles päev varem võistles kaugushüppes. Enne viimast hüppevooru oli piiga kinni hõbemedalis, kuid kahjuks kaks konkurenti tõrjusid meie esindaja neljandaks. Avakatse 11 meetrit 37 sentimeetrit tähendas, et pronksmedal jäi vaid 7 cm ja hõbe 10 cm kaugusele. Napikas, aga loodetavasti lisab see vaid treeninguindu juurde. Lisandrale (Tomson) NU20 800 m arvestuses 2.58,82-ga kuues koht. Artur (Skatškov) teist päeva järjest viies. (PU18 3000 m 9.56,81 – uus isiklik rekord.)
Kaspar Grauen, PU18, kes päev varem lippas 100 meetri finaalis, osales veel kahel alal. Esmalt kõrgushüpe. 1.60 ja 1.65 ta ületas, kuid 1.70 enam ei alistunud. 7. koht kokkuvõttes. Kannaga ajas lati maha. Tema püss hakkas paukuma 200 m sprindis. Aeg 23,32 on vägagi korralik. Sellega võitis oma jooksu, kuid viimases jooksus suutis mõni sprinter tema aega edestada. Seega kuues koht ja uus PB. Tulemuse sai kirja 29 osalejat. Igati kordaläinud eestikad ja nende tulemuste pealt on hea edasi liikuda, sest potentsiaalseid medalinõudlejaid meil jagub.