Lisaleht Rohelised Sõnumid: Tänapäevaseid riidest mähkmeid on mugav ja lihtne kasutada

0
Mähkme sisemine pind on tehtud pehmest kuiva hoidvast kangast ning välimine kiht on veekindlast kangast. Suuruse saab parajaks reguleerida mähkme esiküljel olevate trukkide abil. Foto: Katri Reinsalu

Katri Reinsalu

Laste kasvatamine on üpris keskkonnavaenulik tegevus. Seda muidugi väga üldistatult ja konkreetelt läänemaailma silmas pidades. Esmakordse tulevase lapsevanemana võivad hetkeks hinge kinni võtta kõikvõimalikud nimekirjad erinevatest toodetest, mida uus perekonnaliige kindlasti vajab. Natuke ratsionaalset mõtlemist kasutades saab enamasti pooled asjad heaga ostmata jätta.

Teisalt tuleb muidugi tõdeda, et päris ühtegi ostu sooritamata oleks ka võrdlemisi ebamugav. Mingid riided tuleb ju lapsele selga panna ja päris ilma transpordivahendit kasutamata oleks keeruline kasvõi arstivisiidile minna. Üks suurimaid igakuiseid kuluallikaid on aga enamasti mähkmed. Kui kõike muud eelpool mainitut on võimalik korduvalt kasutada ja perelt perele edasi anda, siis mähkmeid paraku mitte.
Vastsündinu esimestel elunädalatel võib ööpäevas kuluda kuni kümme mähet. Hiljem igapäevane kogus väheneb. Väga julgelt üldistades on tänapäeva laps enamasti mähkmetes umbes kaks aastat. Mähkmete kogus, mis selle aja jooksul ära tarbitakse, on tohutu. Lisades sinna asjaolu, et sünteetilised mähkmed lagunevad looduses keskmiselt 500 aastat, tuleb tõdeda, et oma esimestel eluaastatel jõuavad meie lapsed keskkonnale märkimisväärse jälje jätta.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!