Vestlusring: Kas Okta läheb oma teed?

6
Foto: Siim Solman

Inge Põlma, Tõnis Tõnisson

Rapla maakonna kõige hinnatum ehitis, 20. sajandi arhitektuuripärandi hulka arvatud Rapla KEKi endine peahoone ehk Okta Centrum on olnud pikka aega päevakorral, sest sedavõrd olulisele objektile ei ole leitud normaalset lahendust. Viimastel kuudel on teema aktuaalseks muutunud ka omanike soovi pärast rajada sinna kõrvale Grossi pood.

Raplamaa Sõnumite vestlusringis osalesid Mahlamäe 10 kinnistu omaniku esindaja Kristjan Aller, Rapla vallaarhitekt Marko Järvela, Muinsuskaitseameti Raplamaa nõunik Mikk Mutso ja Raplamaa Omavalitsuste Liidu arendusjuht Tavo Kikas.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!
uuemad vanemad enim hinnatud
Karla
Külaline
Karla

Poega on kõik igapidi jokk ja kena, kuid kultuurile ja inimsõbralikule elukeskkonnale tõmbame ikkagi vee peale. Õigupoolest, milleks seda Lasteparki vaja, lapsed kõõluvad seal niisama, ehitame sinna ka mõne müügipaviljoni ja õnn tuleb vägisi tuppa. Eks ole?

Andrus
Külaline
Andrus

Rapla vallavlitusus Oktasse ja lahenevad mitu probleemi korraga.

tom
Külaline
tom

Teatavasti on endine Okta Centrum eraomand ja ma päris täpselt ei saagi aru, mille üle siin arutletakse või mis see rahva asi on, mida eraomanik oma kinnistuga teeb? Aga noh, uitmõtted ei ole ju keelatud.

albert
Külaline
albert

Väga õige seisukoht, kui omanik soetas kaitsealuse vara, siis kahju küll eeslike, nüüd tuleb seda koormat kanda ja ülejäänutel pole prigiseda midagi

Anti
Külaline
Anti

Pange pead kokku ja mõelge kuidas seda lagunevat hoonet päästa ja kasutusse panna. Hetkel käibarutelu selle üle kas kasutu hoone ümber oleks võimalik kasulikke hooneid rajada.

Sass
Külaline
Sass

Miks ei võiks Grossi keskus tulla näiteks Okta Centrum ? Väga omanäoline pood oleks.