Kellele ei meeldi, mingu mujale

8

Olgem ausad, meie siin Raplamaal ju teadsime, millega see avantüür lõppeda võib, kui kuulsime 29. aprillil, et Riigikogu kinnitas maaeluministriks kunagise vallavanema Mart Järviku. Me ju mäletame, kuidas ta omavalitsuste liidus (ROL) oma eesmärkide saavutamiseks jalgu trampis ja ähvardas Järvakandi valla Vändrasse üle kolida. Selleks, et skandaalset vallapoliitikut pisut rahustada, tegi ROL temast omal ajal isegi oma juhatuse esimehe.
Meie siin teadsime muudki. Näiteks, kui hästi või halvasti Järvik Järvakandi juhtimisega hakkama sai ja kui suure puudujäägiga selle lõpuks Kehtna valda viis.
Meil oleks Järviku kohta veel nii mõndagi rääkida, aga kuidas see Julk-Jüri seal “Kevades” ütleski: “Enne läheb issanda päike looja, kui…”
Ometi ei osanud meiegi ette näha, kuhu see kõik lõpuks jõuda võib. Nüüd ütlevad kaks endist põllumajandusministrit – Harri Õunapuu (1991-1992) ja Tiit Tammsaar (2003-2004) – nagu ühest suust, et neil on põllumeeste ees häbi sellise ministri pärast.
Tammsaar laiutab käsi ja konstateerib hetkeseisu: Olukord on skisofreeniline! Kuidas saab nii olla, et mees on olnud ministriametis napilt pool aastat, aga juba on osatud tülli minna veterinaar- ja toiduametiga (VTA), PRIAga ning nüüd takkatraavi veel ka ministeeriumi kantsleriga. Ja siis laseb minister eelarveläbirääkimistel valitsusel unustada põllumeeste 10 miljoni euro suuruse toetuse sissekirjutamise! Häbiväärne!
Kusjuures kõige selle kohal hõljub valede vingu ning haiseb huvide konfliktide järele. Kogu aeg haiseb.
Harri Õunapuu ütleb pikemalt mõtlemata: Nii hullu põllumajandusministrit pole Eestil enne olnud. Repinski oli tema kõrval lihtsalt kullatükk. Läbi aegade üks suuremaid möödapanekuid kaadrivalikus. Tegelikult ütlesin seda juba siis, kui Järvik sai ROL-is võtmepositsiooni. Ja vaata – igal pool on talle järele antud: ROL-is ei viitsitud vaielda ning anti liidrikoht ja praegu ei julge Jüri Ratas ka väga nõuda, teadagi, miks.
Ja Järvik praalib: Käsitlen minu suhtes käima lükatud alusetuid ja pahatahtlikke rünnakuid püüdena takistada nii minul kui ka valitsusel ellu viimast valitsusliidus kokkulepitud poliitilist programmi, mille jaoks rahvas on meile mandaadi andnud. Ma ei kavatse Eesti elu pidurdajate survele alluda!
Ja Eesti Päevaleht teatabki, et ministril on plaan anda Maaelu Edendamise Sihtasutusele (MES) laialijagamiseks sada miljonit eurot ja panna MES-i etteotsa endine nõunik Urmas Arumäe. Augustis hääletas 80% nõukogu liikmetest küll Arumäe vastu, aga Järvik ei anna alla: Arumäe on nii õigusteadlasena kui ka juhtimisteaduste doktorina üks selliseid võimekaid juhte, kes suudaks MES-i uue strateegia elluviimise jõuliselt käima lükata.
Nii et sõitku kukele kõik, kes soiuvad huvide konfliktidest või millest iganes! Järvik on sellistest alati kõrges kaares üle astunud ja sõrme näidanud. Kas ka nüüd?

8
Jäta kommentaar

avatar
uuemad vanemad enim hinnatud
tom
Külaline
tom

Nalja kui palju kui küsitakse kommentaare mehelt, kes 29 aastat kuulunud komparteisse ja Tiit, auuuu, kuhu see 13000 tonni vilja siis kadus??? Erilised aatemehed mõlemad! Võiks viisakusest mulgu kinni hoida.

eks ja
Külaline
eks ja

Ärge nüüd Tiidult nii rasket küsimust küll küsige, kus tema peab teadma kuhu kadus sihuke ports riigitagavara. Parem küsige Tiidu erakonnakaaslastelt – Padarilt ja Marrandilt, äkki nemad teavad, olid ju nad sellel ajal, kui vargus(ed) toimusid, ministrid. Kui ajudes veel peale sotsiaaldemokraatliku pahna veel midagi alles on, siis äkki oskavad midagi kosta. Huvitav lugu, et kõik kolm viljavargusega seotud inimest kuuluvad sotside ridadesse, ei tea, miks ajakirjandus sellest ei pasunda?

olege vait pässid
Külaline
olege vait pässid

hirnun herneks. õunapuu nüüd küll mingi arvamusliider pole. õnneks on tenataoliste aeg läbi. mats kes hüppas suurte annetuste toel ühest erakonnast teise ja sai ministri ameteid. teine kloun lasi kohalike vallasakste kes muidugi midagi ei mäleta enam toel endale tee ehitada. minge võtke veel vallamajas opositsioonis istuvate näriliste käest kommentaare. näiteks eks vallavanemate käest muhhhaaa.

Huvitav
Külaline
Huvitav

kustkohast siis need noored pässid tulnud oleks kui vanu pässe olemas ei oleks?

huvitav valik
Külaline
huvitav valik

Kedagi paremat ei leidnud kommenteerima ministrit kui üht sotsiaaldemokraatliku erakonna liiget, kel viisid rotid Eesti Vabariigi viljatagavara ära, ning üht endist Savisaare liitlast ja nüüdset reformierakondlast?

Raplamaa
Külaline
Raplamaa

Väga hea juhtkiri, aitäh! Kindlasti on varsti laamendavad parteisõdurid kohal, aga las jääb siis siia ka ühe lihtinimese arvamus 🙂

olege vait pässid
Külaline
olege vait pässid

To- Raplamaa. Räägime siis kelle suuvooder sina oled. Jahh Järvik on ääretult loll ja matslik tegelane. Jahh see on EKRE viga, aga kes tal lasi püünele tõusta. Ikka meie kallid Raplamaa “poliitikud” kes olenemata erakonnast on kõik omavahel seotud ja määrivad üksteise suuski. Eks ühised patud ühendavad.

to-Raplamaale
Külaline
to-Raplamaale

Vot selline arvamusliider on meil. Huvitav kas on seos sellel rahahulgal ja kesikute juurest oravate jurude kohe ministriks.