Lisaleht Käsitöölane: Käsitööettevõtlus on lihtne, kui leiad selle, mida meeldib teha

2
Maire Forsel oma raamatutest: „Mõlema raamatuga tahan inimestele näidata, et ettevõtlus on ülilihtne, kui sa leiad selle õige asja, mida sulle meeldib teha ja mis ära tasub." Foto: Siim Solman

Helerin Väronen

Raplast pärit, kuid nüüd Saaremaal Leisis elav Maire Forsel on eelkõige tuntuks saanud oma Leisi Lapikoja tegemistega ja ettevõtlusalaste sõnavõttudega.

Uudise edasilugemiseks tuleb teil osta tasulise sisu pääse.
Osta pääse!

2
Jäta kommentaar

avatar
uuemad vanemad enim hinnatud
FIE
Külaline
FIE

FIE on sama koormusega maksustatud nagu palgatöötaja. Tasub endale selgeks teha, et maksustamisele ei lähe mitte kogu FIE tulu, vaid sotsiaalmaksuga korrigeeritud tulu. FIE aastane tulu jagatakse 1,33ga ja makse makstakse saadud tulemilt. Artiklis vajab selgitamist ka väide, et FIE paneb laatadel ja eraisikutele müües sularaha makse maksmata taskusse. Mille alusel väidate, et FIE seda teeb ja OÜ omanikud ja töötajad ei tee? Millegipärast on OÜ-tamine Eestis levinud väljend, aga fietamisest pole kuulnud… Ettevõtluskonto omanik ei ole ettevõtja, ta ei saa kulusid maha arvata ja maksab kogu teenitud summa pealt 20% ainult juhul kui teenitud tulu ei ületa 25 tuhandet… Read more »

Ettevõtluskonto
Külaline
Ettevõtluskonto

See ei ole vaidlemise koht, vaid igaüks peab ise välja arvutama, mis on talle kasulikum. Enamus käsitööettevõtlust on selline, kus kulud ei ületa 10% käibest ja sellisel juhul on ettevõtluskonto igal juhul kasulikum. Ja pole mingit vahet, et ei saa kulusid näidata – et ei pea raamatupidamist üldse tegema, on käsitöölisele puhas rõõm. Sest see raha, mis pärast 20% makse alles jääb, on tunduvalt suurem, kui see osa, mis FIEl pärast maksude maksmist. Selle raha eest ostadki autole kütust ja uusi materjale ja pole vaja ühtegi dokumenti alles hoida ega kuhugi registreerida. Maire Forsel on ettevõtluskoolitaja ja kõik variandid oma… Read more »