Märjamaa volikogu tegi vallavanemale ettepaneku direktori vallandamine tühistada ja vabandust paluda

4
Ametist vabastatud direktor Kalle Uusmaa kuulamas õppealajuhataja Marju Retsja etteheiteid. Foto: Siim Solman

Katri Reinsalu

Eile toimunud Märjamaa volikogu istungi suurimat tähelepanu pälvis gümnaasiumi direktori Kalle Uusmaa töölepingu ülesütlemise ümber käinud arutelu. Arutelu kestis ligemale poolteist tundi, mille jooksul said sõna abivallavanem Ott Valdma, haridusnõunik Raivo Heinaru, kooli õppealajuhatajad Lia Puhm ja Marju Retsja. Samuti anti sõna Kalle Uusmaale ja kooli hoolekogu esimehele Teet Tomsonile.
Sõnavõtuks registreeris ennast ka õpetaja Eve Burmeister, kes esines nende õpetajate nimel, kes Uusmaale toetust avaldavad. Märkimisväärselt puudus istungilt vallavanem Merlin Suurna, kes viibib hetkel puhkusel.
Arutelu lõpuosas sai sõna lapsevanem Kristel T. Kaljulaid, kes andis üle Uusmaa ametisse ennistamiseks kogutud allkirjad. Ta oli üks selle aktsiooni algatajatest. Veebikeskkonnas www.petitsioon.ee ja paberkandjal antud allkirju oli ühtekokku 1043. Need andis Kaljulaid volikogu esimehele Urmas Kristalile lootusega, et neid arvestatakse oma otsuste tegemisel.
Viimasena sai sõna volikogu liige Villu Karu, kes edastas volikogule pöördumise, milles öeldakse, et kooli hea toimimise seisukohast on väga oluline otsuste vastuvõtmisel kaasata nii õpetajaid, õpilasi, lapsevanemaid, kooli hoolekogu liikmeid kui ka kogukonda laiemalt.
”Oleme seisukohal, et vallavanem Merlin Suurna on Kalle Uusmaa töölepingut lõpetades kuritarvitanud talle antud volitusi ning otsuse vastuvõtmisel ei ole vallavanem lähtunud kaasava ja avatud juhtimise põhimõtetest,” edastas Karu pöördumise sisu. „Vallavanema selline juhtimisstiil on oluliselt kahjustanud Märjamaa valla ja Märjamaa gümnaasiumi mainet ning seadnud kahtluse alla demokraatia põhimõtete toimimise Märjamaa valla juhtimisorganites,” jätkas Karu.
Avalduses tehakse vallavanemale ettepanek lepingu ülesütlemine tühiseks tunnistada ning seeläbi Uusmaa leping kehtivaks lugeda. Ühtlasi oodatakse vallavanemalt avalikku vabandust Kalle Uusmaa, õpetajate, õpilaste ja lastevanemate ees tekkinud olukorra pärast. Pöördumisele andis allkirja 12 volikogu liiget ehk enamik. Aega ettepanekute elluviimiseks on vallavanemal 30. detsembrini.

4
Jäta kommentaar

avatar
uuemad vanemad enim hinnatud
külamees
Külaline
külamees

Jääb arusaamatuks mida kogu selle aja tegi volikogu esimees ja mida temal asja kohta öelda on. Kas juhtis jälle Järviku moodi bussi kus teised tema taga märatsesid omasoodu ja kes tahtsid siis need ka oksendasid. Tähtis on ju juhtida!

aaaaa
Külaline
aaaaa

Uskumatu demagoog paistis see õppealajuhataja olevat. see tuleks päeva pealt vallandada. haridusnõunik see oli lihtsalt üks tavapärane saamatu ametnik. vallavanem kas jääb tõesti ametisse?? isegi laine jänesest saadi jagu. aga nohh raplamaa. praegused võimurid organiseerisid ka raplas koolidirektorile suusad ja pani endise maavanema pukki. eks poliitiline veri ole paks ja eks ole vaja üksühe nahka päästa. muidu hakkab ehk rääkima . lisaks ülbitsesid nn “nõunikukesed” nagu heaks arvasid.

Tule taevas appi!
Külaline
Tule taevas appi!

Räige eksimus! Mees otsustas ühtlustada töötjate meili aadressid. Midagi nii raju ikka annab välja mõelda. See on tõesti “veenev” põhjus vallandamiseks. Suurna, astu heaga tagasi! Selge see, ametisse oli vaja, nui neljaks, saada ikkagi enda õde. Paar vanakooli memme kukuvad kisama ja väga sümpaatne, uuendusmeelne ja asjalik direktor tuleb kohe vallandada. Mis riigis me elame!?

Hmmm
Külaline
Hmmm

Uue ajastu Eesti riigis