Rapla maakonnas on veel elektrita 1907 majapidamist

0
Foto: Siim Solman

Kadri Paju

Täna kella 11 seisuga oli vooluta ligikaudu 16 000 majapidamist üle Eesti. Elektrilevi on voolu taastanud 33600 kliendile.

Kõige rohkem on vooluta majapidamisi Harju-, Rapla- ja Viljandimaal. Üle Eesti töötab rikete kõrvaldamiseks 70 meeskonda. Tänaseks eesmärgiks on taastada vool elutähtsatel objektidel ja suuremates asulates.

Rapla maakonnas on elektrita 1907 majapidamist: Kehtna vallas 305, Kohila vallas 219, Märjamaa vallas 672 ja Rapla vallas 711. Peamine rikete põhjus on tormi tõttu liinidele langenud puud ja oksad. „Olukord võrgus selgub järk-järgult – esmalt peame taastama elektrivarustuse suurtel liinidel ja seejärel saame täpsemini prognoosida ülejäänud rikete kõrvaldamiseks kuluvat aega,“ selgitas Elektrilevi käiduvaldkonna juht Andres Tõnissaar.

Tema sõnul peaks 80 protsenti klientidest tänase päeva jooksul voolu tagasi saama. Neile, kel läheb elektrivarustuse taastamisega kauem, saadab Elektrilevi tänase tööpäeva lõpuks sms-sõnumi. „Suurem hulk saab elektri küll täna-homme tagasi, kuid paratamatult läheb üksikute metsataludega isegi kuni esmaspäevani. Tänase päeva lõpus saame hakata klientidele juba täpsemat infot sõnumitega saatma. Ühtlasi suhtleme omavalitsustega, et kriitilisemaid olukordi välja selgitada ja elanikele abi pakkuda. Klientidel, kelle olukord on elektri puudumise tõttu väga kriitiline, palume helistada numbril 1343 ja teeme kõik võimaliku, et tõsistele muredele kiire lahendus leida,“ lisas Tõnissaar.

Elektrilevi paneb inimestele ka südamele mahakukkunud elektriliinidest kindlasti eemale hoida.

Raplamaa päästepiirkonna juht Tanel Vahter ütles, et maakonnas oli kokku 50 tuulest tingitud sündmust. Kogu maakonnas töötasid 4 kutselist komandot ja kõik 10 vabatahtlikku komandot. Kõige rohkem murtud puid oli Märjamaal, Rapla linna ümbruses ja ka Kohilas. Kõige rohkem sai kannatada Kesk-, Põhja- ja Lääne-Raplamaa.

Tormituules sai kahjustada ka Järvakandi päästekomando garaaži katus, mis kolmandiku ulatuses lahti rebenes.

Tormis rebenenud Järvakandi päästekommando katus. Foto:Siim Solman