Märjamaa volikogu istungil tehti ettepanek vallavanemale umbusaldust avaldada

8
Istungil tegi ettekande Priit Kärsna, kes on jaanuari algusest alates olnud koolis direktori kohusetäitja. Foto: Siim Solman
Katri Reinsalu
Täna toimus Märjamaa volikogu erakorraline istung. Päevakorras oli arutelu gümnaasiumi olukorra üle.
Veel enne kui aruteluga alustati luges Villu Karu ette avalduse, millega algatati vallavanem Merlin Suurnale umbusalduse avaldamine. Põhjuseks asjaolu, et Suurna on kaotanud volikogu enamuse usalduse. Seda seetõttu, et ei täitnud eelmisel volikogu istungil talle tehtud ettepanekut Kalle Uusmaa kooli direktori kohale ennistada. Avaldusele oli ettelugemise ajal alla kirjutanud 12 volikogu liiget. Istungi jooksul lisandus veel üks allkiri.
Istungil tegi ettekande Priit Kärsna, kes on jaanuari algusest alates olnud koolis direktori kohusetäitja. Ta esitas volikogule enda isiklikke seisukohti ja tähelepanekuid, mis ta selle aja jooksul teinud on. Kahe tunni jooksul arutati nii direktorit puudutavaid kui ka üldiseid kooliga seotud küsimusi.
Kärsna ütles, et tema hinnangul on hakanud olukord koolis stabiliseeruma.
Istungi lõpus luges volikogu esimees Urmas Kristal ette kirja, milles tehakse ettepanek korraldada järgmine erakorraline istung 16.jaanuaril. Päevakorra esimene punkt on vallavanemale umbusalduse avaldamine.
Istung on täispiikuses järelvaadatav ka RS Facebookis!

8
Jäta kommentaar

avatar
uuemad vanemad enim hinnatud
Kristel T. Kaljulaid
Külaline
Kristel T. Kaljulaid

Seoses volikogu istungil minu kohta esitatud väärinformatsiooniga annan teada järgmist: 1) Märjamaa vallavanem teavitas 31.12.2019 Märjamaa valla FB lehel avalikkust oma 30.12.2019 vastusest volikogule. 31.12.2019 kirjutasin antud teema kommentaariumisse oma kommentaari. 11.01.2020 volikogu istungil süüdistas Teet Tomson mind “tellitud õigusekspertiisi” tegemises Märjamaa valla FB lehel vallavanema poolt 30.12.2019 volikogule edastatud kirjas esitatule. Käesolevaga annan avalikult teada, et need kommentaarid on minu ainuisikulise arusaama väljendus, neid ei ole mitte keegi minult tellinud, samuti ei ole ma nende koostamist eelnevalt mitte kellegagi arutanud ega nende sisu kooskõlastanud. Kui lugesin vallavanema kirja, siis juristina hakkasin kohe oma peas analüüsima seda ning kuna maht… Read more »

Kaaskodanik
Külaline
Kaaskodanik

Kas olete endale ka aru andnud, mida te valla kodanikuna valla mainele olete teinud? Kuulates mida P. Kärsna rääkis olukorrast gümnaasiumis, siis oligi palju tegemata tähtsaid tööd/otsused, mille tagajärjel on õpetajad omavahel tülli keeranud. Kui poleks olnud allkirjade kogumist,oleks ehk juba uus ja asjalik direktor majas olemas. Uusmaa vastu pole mul midagi, kuna ma usun,et selline olukord tekkis tänu sellele,et polnud kogemust ja teadmisi kuidas kooli juhtida. Tänu sellele olukorrale on kõik poliitiliseks kiskunud ja mulle kui valla kodanikule ei meeldi see. Ei imesta kui varsti uus juhtkond majas ja asjalikud töötajad koondatakse.

Kristel T. Kaljulaid
Külaline
Kristel T. Kaljulaid

Märjamaa vallavanem kirjutas oma 30.12.2019 kirjas volikogule, et ta ei ole kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse nõuet asja arutada vallavalitsuse istungil täitnud kogu oma ametis olnud aja, kuigi antud nõue on seaduses olemas alates 2005 aastast. Minu poolt sellisele veale tähelepanu juhtimine iseenesest ei ole kuidagi seotud valla maine küsimusega, vaid on puhtalt juriidiline asi. Minul puudus enne ja puudub jätkuvalt igasugune huvi Märjamaa Gümnaasiumi direktori vabastamise juriidilistele puudustele tähelepanu juhtides siduda see poliitiliste teemadega vallas. Samuti ei ole ma andnud hinnangut K. Uusmaale kui direktorile, mina olen andnud oma arvamuse vallavanema tegevuse õiguspärasusega seoses – see on väga oluline vahe,… Read more »

TeTe
Külaline
TeTe

Kaljulaid on vallale au teinud ja väärib tunnustust. Tänu temale ei sai vald lahti väga kaheldava väärtusega vallavanemast, kes suutis aastaga uskumatult palju jama kokku keerata. Vallavanem proovis enda sõpru ja lähisugulasi vallas tööle võtta, sealhulgas ka koolidirektori ametikohale. Ja kuna Uusmaa jäi ette, tuli temast vabaneda absurdsete ettekäänetega. On väga positiivne, et vallaelanikud sellise sigaduse vastu võitlema hakkasid. Mis koondamist puudutab siis see on ilmselgelt hädavajalik, alustades õppealajuhatajast ja vallavanema lähisugulasest, kes seda intriigi koolis on üldse pununud. Kool on õppeasutus ja sellise seebika korraldamine ei ole mitte kuidagi aktsepteeritav.

Mis
Külaline
Mis

Uusmaa on sugulane??

TeTe
Külaline
TeTe

Ei, sugulase asemel sai direktori koha hoopis Uusmaa ja seetõttu ta ka vallavanemale ette jäi.

Kõrvalt vaataja
Külaline
Kõrvalt vaataja

Kas vallavanemal lasti ka tausta rääkida või oldi kinniste uste taga?

Avalik
Külaline
Avalik

Volikogu istung oli avalik