Merlin Suurnale avaldati umbusaldust

26
Merlin Suurna. Foto: Siim Solman

Katri Reinsalu

Eile toimus Märjamaa volikogu erakorraline istung. Esimene päevakorrapunkt oli vallavanemale umbusalduse avaldamine. Punkti kandis ette Villu Karu, kes pikka juttu ei teinud ja kordas üle, et umbusalduse põhjuseks on asjaolu, et vallavanem Merlin Suurna on kaotanud volikogu enamuse usalduse. Seda seetõttu, et ei täitnud talle 17.detsembri volikogus tehtud ettepanekut Kalle Uusmaa Märjamaa gümnaasiumi direktoriks ennistada.
Merlin Suurna esines pika sõnavõtuga, kus leidis, et temalt nõuti seadusevastast käitumist.
Volikogu see sõnavõtt ei veennud, sest 15 poolthäälega avaldas volikogu Suurnale umbusaldust. Täna on Suurna viimane tööpäev. Tema kohusetäitjaks kuni uue vallavanema leidmiseni määrati vallavalitsuse liige Ülo Olm.

Pikemalt 22. jaanuari Raplamaa Sõnumites ja veebis.

Vaata eilset Märjamaa volikogu erakorralist istungit täispikkuses SIIT

26
Jäta kommentaar

avatar
uuemad vanemad enim hinnatud
Konnatiik
Külaline
Konnatiik

Kuda tuli, nõnna läks.

vallakodanik
Külaline
vallakodanik

Huvitav, millise seisukoha võtab töövaidluskomsjon?

Mari
Külaline
Mari

Kui umbusaldatud vallavanem oli nii tubli ja hea juht, nagu ta end nähtud ülekandes kiitis, samas teisi vaid sildistades, siis tekib küsimus, kuidas selline olukord sai üldse tekkida? Häid juhte armastatakse. Ometi on vallavalitsusest tema ametiajal lahkunud mitu väga head spetsialisti. Miks? Suurna vallavanemaks saamisest häältega 11 poolt, 10 vastu ja selle ümber käinud trianglist, mis paljusid vallaelanikke nörritas, saab lugeda RS arhiivist. Volikogu liikmed on vallaelanike endi valitud, nende hääl. Kuidas siis nüüd on jäänud volikogus tema pooldajaid vaid 6, sest 15 häälega ju umbusaldati? Heameelt tehtud otsusest tunneb võib-olla tõesti vaid üks volikogu liige ning sedagi õigustatult. Kokkuvõttes… Read more »

Umbusalduse vaatleja
Külaline
Umbusalduse vaatleja

Mari, poolt hääli oli sellepärast,et tegemist oli võimuvahetuse võitlusega! Kas oleks siis parem olnud,kui direktor oleks edasi jäänud,vassinud haridusameti kirjadele ja poleks asjaga tegelenud? Ajanud oma asja. Siis jälle M.Suurna oleks süüdi,et gümnaasiumis asjad ei arene. See oleks vōinud selleni viia,et gümnaasiumi osa pannakse kinni. Jälle pōhjust umbusaldamiseks . Minu meelest oli üldse absurdne see, et vahetult enne hääletust olid ametis kaks uut volikogu liiget (T.Tompson tõi selle ka oma kōnes välja, et volikogu esimees et tutvustanud rahvale ja volikogule). Ja nad pidid vallavanema vastu hääletama, kuna lahkunud volikogu liikmed polnud seda nõus tegema? Vald on kahjuks liiga väike asutus,et… Read more »

Vaatlejale
Külaline
Vaatlejale

Kas te saaksite palun kirja panna konkreetsed asjad, mida Uusmaa valesti tegi. Ja mitte stiilis, et “halb suhtleja”, “ei täitnud kokkulepitud eesmärke” jne. Keset kooliaastat direktori vallandamine eeldab väga suuri ja konkreetseid möödalaskmisi. Palun pane need lühidalt ja konkreetselt kirja.

vallakodanik
Külaline
vallakodanik

Mari Kann-esine ikka oma täisnimega

Kodanik
Külaline
Kodanik

Oh Marike Marike, võitsite küll lahingu, aga sõja te kaotate 🙂 Naudi kuniks veel saad!

To Kodanik
Külaline
To Kodanik

Tsiteerides klassikuid: “Tule taevas appi!” See on valla juhtimine, mitte sõda. Eesmärk peaks olema kohalike inimeste heaolu, mitte see, kelle tagumik pinki soojendab. Mida kaugemal teiesuguse mentaliteediga inimesed vallamajast on, seda parem…

Kodanik
Külaline
Kodanik

Seda, mis eelmine volikogu toimus, nimetad sa normaalseks valla juhtimiseks? Ja ma loodan, et niipalju sul ikka midagi kõrvade vahel on, et aru saada, et sõda ja lahing eelmises kommentaaris olid kujundlikud!

To Kodanik
Külaline
To Kodanik

Enda võimupiire ületanud ja mõjuvõimuga kaubelnud vallavanem võeti pukist maha ja seda nimetatakse tõepoolest normaalseks valla juhtimiseks. Fakt, et te foorumis volikogu liikmetele ähvardusi teete, ütleb küll rohkem teie kõrvade vahel toimuva kohta. Kui ikka nii kirglikult siin “sõda” peate, siis pidi meepoti juures ikka väga-väga magus olema…

Kodanik
Külaline
Kodanik

Esiteks pole keegi kedagi ähvardanud ja teiseks, sinu meepotist pole mul õrna aimugi! Ja veel, saamatud, laisad ja valelikud inimesed tulebki lahti lasta. Lausvale oli väita, et oma tööülesannetest sai K.U teada 2 päeva enne töösuhte lõpetamist! Lubage naerda.

To Kodanik
Külaline
To Kodanik

Minu meepott on erasektoris. Palun pane kirja Uusmaa konkreetsed eksimused ja mitte, et ta oli laisk valetaja. Mida ta täpselt valesti tegi?

Sass
Külaline
Sass

Eelnevaid artikleid lugedes jääb ikkagi arusaam,et oli vaja poliitiliselt plats puhtaks saada. Volikogu oli ju 27.11. nõus,leping lõpetada. Nüüd järsku enam pole. On ikka lambad….

huvituja
Külaline
huvituja

Kas see on mingi avalik saladus, et kes volikoguliikmetest avaldas umbusaldust? Kas toimus salajane hääletus? Kes umbusaldusavaldusele alla kirjutas jne?

kodanik
Külaline
kodanik

Volikogu istung on avalik, sinna saab vaatama ka minna. Videod on ka FBs Raplamaa sõnumite lehel üleval. Näha on, kes kes tõstsid käed, ja eelmisel korral pandi ka paberile nimed kirja, kes on umbusalduse poolt. Elagu Urmase, Villu ja Ülo poliitmeeskond!! Lihtsalt häbematu,mis võimuvõitlus nende poolt tuleb!!!

Aaa
Külaline
Aaa

Hea kodanik, Millest Sa räägid? Vallavanem on aasta jooksul võtnud tööle hulga enda sõpru ja sugulasi ning teinud kaks sisulist otsust: koolidirektori vallandamine ja enda palga tõstmine. Kahel korral viimase aasta jooksul on olukord olnud nii äärmuslik, et elanikud on hakanud valla otsuse vastu allkirju koguma. Koolidirektoriks pidi ju samuti saama vallavanema lähisugulane, aga tema asemel valiti hoopis Uusma. Järgmise sammuna korraldas tema järjekordne koolis töötav lähisugulane “koolipöörde” ning selle peale lasi vallavanem õigusvastaselt direktori lahti. Kas selline peaks Sinu meelest olema Märjamaa valla juhtimine?

Hmjo
Külaline
Hmjo

Kas lähisugulastel on keelatud kandideerimast ametikohtadele, kui vallavanem on sugulane? On see kuskil kirjas? Kui mōtlete, et ta sugulane kandideeris direktoriks,siis M.Suurna taandas ennast vastavast komisjonist ja teised liikmed kes komisjoni jäid, ei valinud tema sugulast direktoriks. Milles on probleem? Abivallavanem ei ole minu teada valla elanik. Keda veel mõtlete? Kui kandideerinud inimesel on haridus ja vastav kvalifikatsioon, siis miks ei või komisjoni liikmed valida sobivat inimest valida ametikohale. Märjamaa on nii väike koht,et siin on kõik omavahel kuidagi “seotud”.

to Hmjo
Külaline
to Hmjo

Probleemi ei ole, kui sugulased ja sõbrad kandideerivad. Kui neid aga vallaasutustesse kahtlaselt palju hakkab kogunema siis on probleem päris suur. Märjamaa on piisavalt väike koht, et see info levib päris ruttu. Vallavanem tagandas ennast komisjonist ja oleks ka praegu endiselt vallavanem, kui ta ei oleks õigusvastaselt ja enda volitusi ületades koolidirektorit enda teise sugulase kaebuse järel lahti lasknud. Kas sa tõsiselt tahad öelda, et ta oli selles küsmuses erapooletu? Probleemi ei oleks olnud ka siis kui direktori vallandamiseks oleks olnud mõni päris argument, mitte halenaljakad vabandused. Selle peale ju üle 1000 inimese ka aktiveerus, et avalikkusele tehtud selgituste alusel… Read more »

jälgija
Külaline
jälgija

lugedes vallavanema vastust mis oli täis pikitud kantseliiti siis ei jäänud mingit muud võimalust volikogul rahava rõõmuks sellisest tegelasest vabaneda. kusjuures see kiri oli juriidiliselt täiesti tühi ja mõtetu. eks arvas, et on tippjurist ja ülbitses. sama oli ka umbusaldusel. ikka ei käi asjad nii, et keelan, lasen poon. meenutagem, et seda 3000 € eest kuus + soodustused. tavaliselt ei tõsteta palka ennam kui on tulemused, aga see tõstis praktiliselt kohe. aga asjal on ka teine külg. mis asi see kristal on. nagu nõuka aegne kolhoosi partorg. tõmbab niite ja arvab, et on eriti tark tegelane. kuidas on võimalik, et… Read more »

Murelik
Külaline
Murelik

See 1000 on nüüd küll ülepaisutatud. 7-aastane digiallkirjastas seal samuti! Kas see on normaalne käitumine? Laps ei saaks sellega hakkamagi! Samuti valeinfo, et vallavanema sugulane algatas direktori lahtisaamist, hoopis kooli 8 juhti andsid teada, et K. Uusmaa pole mitte kuidagi jätkusuutlik sellist suurt kooli olematute oskustega juhtima. Vaataks otsa sellele komisjonile, kes Uusmaa sinna üldse valis. Vaadake neljapäevane volikogu koosoleku video üle, kus kõik vastuhääletajad pead maas hoiavad ja robotlikult hääletavad, kus üks lapsevanem sõna võtab, samuti kooli esindaja. Kool on nii katki tehtud, et seda on vastik vaadata. Paljude inimeste elusid peab veel ära hävitama, mitu õpetajat lahkuma? Las… Read more »

Murelik
Külaline
Murelik

Aaa, millest sa jahud? Mis sõbrad ja sugulased tööle võtnud?? Kui sul seda infot julgust ka siia oleks jagada, tee seda palun! Töötasu määrab vallavanemale volikogu, et sa teaks! K. Uusmaa tööleping lõpetati tema saamatuse ja ebapädevuse tõttu ja see on fakt. Petitsiooni algatajaks aga oli K. Uusmaa äripartner ja nn “ihuadvokaat” Kristel T Kaljulaid alias Lingam, saades hulgaliselt valeinfot kuldselt triolt Olm, Kristal, Karu. Nii samamoodi valati ka üle valeinfoga terve märjamaa vald. Kahju, et inimesed nii lühinägelikud ja õelad on. Kokkuvõttes, kogu sellest trianglist kaotas ainult märjamaa valla elanik!! Eks iga rahvas väärib oma valitsejat ja tere tulemast… Read more »

Bbb
Külaline
Bbb

Sinu ülbe suhtlemisstiil meenutab väga ühte kõrget vallaametnikku, kes õnneks mõned päevad tagasi koju puhkama saadeti. 😊 Kui Uusmaa oleks olnud saamatu ja ebapädev siis ei oleks inimesed allkirju koguma hakanud. Ja siis oleks olnud ka mõni päris argument tema vallandamiseks, mitte teadetetahvli maha võtmine või töötajatele e-maili aadresside tegemine (sic!). Kui õppealajuhataja pöördub vallavanema poole selliste argumentidega direktori vallandamiseks siis pädev juht laseks lahti õppealajuhataja, mitte direktori. Hea inimene, see on meie koduvald ja siin toimuv läheb inimestele südamesse. Vallavalitsus ja sellega seotud asutused ei ole mingi väikese seltskonna eraklubi, kuhu enda sõbrad-sugulased tööle võtta. Äkki on ikka aeg… Read more »

Murelik
Külaline
Murelik

Bbb, palun fakte, mis sugulased ja sõbrad on M. Suurna tööle võtnud!? Ära lahmi niisama!

Ccc
Külaline
Ccc

Pärast Sinu viimast mõtteavaldust, kus Sa Kaljulaidi m***iks kutsusid, ei jätka ma Sinuga enam mitte mingit diskussiooni ja mul on üpris savi, mida Sa maailma asjadest arvad. 🙂 Märjamaa on piisavalt väike koht ja need nimed on kõigile teada.

Ddd
Külaline
Ddd

Puhas demagoogia ja lahmimine ilma faktidega, Ccc

Kristel T. Kaljulaid
Külaline
Kristel T. Kaljulaid

Huvitav on see, et mitte keegi ei ole siin julgenud kommenteerida enda nimega… . Sellest hoolimata pean vajalikuks vastata siin esitatud süüdistustele. 1) äripartner – selle valeväite kohta tegin 12.01.2020 volikogu ja vallavalitsuse liikmetele vastava märgukirja ning palusin volikogu esimehel Teet Tomson kui selle väite esitaja korrale kutsuda; 2) “ihuadvokaat” – ma ei ole advokaat, ma olen jurist kes töötanud 10+ aastat KOV süsteemis ja lisaks riigiametis ning eraettevõtluses. Ning ma ei esinda Kalle Uusmaad, ma ei ole kursis tema poolt esitatud kaebuse sisu ega nõudega töövaidluskomisjoni. Seda just selle tõttu, et vallavalitsuse juriidilisele eksimusele viidates mitte sattuda huvida konflikti;… Read more »