Politseinikud kontrollisid Raplamaal helkuri kandmist

0
Illustreeriv foto: Siim Solman.

Rapla politseinikud kontrollisid eile hommikul ja õhtupoolikul, kas jalakäijail on väliriiete külge kinnitatud helkur.

„Aega, mida õues päevavalguses veeta saame on vähe ja seetõttu ongi väga oluline end pimedas nähtavaks muuta,“ ütles Rapla politseijaoskonna patrulltalituse juht Margus Kaldma.  „Seejuures pole oluline, kas liigud linnas või maal, sest linnaski on hämaramaid kohti, kus traditsiooniliselt tumedates üleriietes liiklejaid on raske märgata, kui küljes pole helkurit,“ lisas ta.

Helkurite kontrollis osales neli politseinikku ja üks abipolitseinik. Nad märkasid mitut inimest, kel oli küll helkur, kuid see polnud kas õigesti kinnitatud või oli nii kulunud, et ei täitnud enam oma ülesannet. „Kahel inimesel oli helkur aga üldse puudu ja neile tegi politsei suulise hoiatuse,“ ütles Kaldma

Kaldma lisas, et päeva jooksul märkasid politseinikud ka mitmeid inimesi, kes ületasid sõiduteed kohas, kus see lubatud ei ole. „Ootamatult sõiduteele astudes ohustate end ja teisi liiklejaid, kes ei pruugi teid õigeaegselt märgata. Politsei tuletab meelde, et jalakäijad peavad sõiduteed ületama ülekäigurajal. Kui ülekäigurada jääb kaugemale kui 100 meetrit peavad jalakäijad veenduma, et sõidutee on selle ületamiseks vaba ja ohutu,“ ütles ta.

Politsei soov on, et kõik jalakäijad jõuaksid turvaliselt sihtpunkti ja seetõttu palume kanda helkurit, mis mööduvatele sõidukitele teid nähtavaks muudaks.

Jäta kommentaar

avatar