Kohila ei suutnud neljandat järjestikust tiitlit võita

Pühapäeval tõmmati joon alla Leedus toimunud naiste Balti liiga finaalturniirile, kui kohamängudes olid edukad kolmest Eesti võistkonnast kaks. Kuldmedalimängus ei suutnud tiitlikaitsja Kohila võrkpalliklubi/E-Service neljandat järjestikust tiitlit võita, tunnistades eelmise hooaja finalistide duellis Kaunase naiskonna paremust. Positiivse üllatuse teinud ja esmakordselt esikolmikusse jõudnud Tartu Ülikool/Eeden saavutas pronksmedali ning TTÜ/Tradehouse seitsmenda koha.

Põhiturniiri võitja Kaunase-ASU lõpetas kolmel viimasel aastal meistriks kroonitud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service valitsemisaja, saavutades finaalis 3:0 (20, 18, 16) võidu.

„Tegemist on tugeva võistkonnaga ja täna oli nende päev. Neil tõi peaaegu iga pallipuude õnnestumise, meil omakorda ei tulnud ükski asi välja sellel tasemel, milleks oleme suutelised. Siirad õnnitlused nii võitjatele kui ka Tartu naiskonnale, kes võitles välja pronksmedali,” lausus Kohila naiskonna peatreener Peeter Vahtra.

Finaalmängu resultatiivseim oli novembris parimaks mängijaks tunnistatud Kertu Laak, kes kogus 17 punkti. Anastasiia Gorina assisteeris 10 punktiga. Ülejäänud kohilannad kahekohalise resultaadini ei jõudnud. Pallingu vastuvõtul koguni üheksal korral eksinud ja pluss-miinus arvestuses kümnega miinusesse jäänud Tatjana Karpušina tõi neli ja Agnes Karm samuti neli punkti.

Kohilannad realiseerisid 66-protsendilise pallingu vastuvõtu juures rünnakuid vaid 30-protsendiliselt. Leedulannade samad näitajad olid vastavalt 70% ja 40%. Blokis jäi punktidega 8-5 ja pallingul 14-6 peale Kaunase naiskond. Võitjate efektiivsusnäitaja oli +28 ja kaotajatel -6.

volley.ee
Toimetaja: Siim Jõgis