RSLeedust võit ja kaotus

Leedust võit ja kaotus

12.jaanuaril asus AVIS Rapla korvpallimeeskond teele Leedu poole. Esimene peatus oli
Kedainiai linnas ehk väljakul tuli vastamisi minna Nevezise meeskonnaga.
Esimese ringi mäng Nevezise vastu peeti novembrikuus Rapla kodus ning sel korral
pidigi AVIS Rapla külaliste paremust tunnistama üsnagi kindlalt. Leedus oli hea
võimalus revanšiks, kuid võib öelda, et palju lootusi sellele esialgu ei asetatud.
Sõitis ju meeskond Leetu ilma kapteni Kajupangata ning samuti ei ole veel leitud
asendust Domagoj Bubalo kohale.
10-liikmeline koosseis, kes Leetu sõitis, oli täis võitlusvaimu ning võidutahet.
Kohtumise avaveerand ei sujunud küll kõige paremini, kuid teisest veerandist alates
oli raplakate mängu hea vaadata. Poolajaks juhiti 32:29. Kuigi mängus säilis pinge
lõpuni, juhiti mängu teises pooles pidevalt 10 punkti ringis. Võit kirjutati
turniiritabelisse numbritega 69:57.
AVIS Rapla resultatiivseim oli Sven Kaldre 17 punktiga, Will Artino lisas 15 silma,
Kristjan Voolaiult 11 punkti + 9 lauapalli. Hea partii tegi ka Devin Brooks, kellelt
8 punkti, 10 lauda, 7 söötu.
Leedu „turnee“ teisel päeval suundus AVIS Rapla tiim Panevežise poole. 13.jaanuaril
kell 18:30 kohtuti Lietkabelise meeskonnaga. Just seda leedukate esindust õnnestus
AVIS Raplal oktoobris kodusaalis võita. Tegemist oli selgelt ülimalt õnnestunud
kohtumisega, sest tegelikkuses on Lietkabelis kindlaks alagrupiliidriks, omadeski
vaid ühte kaotust.
AVIS Rapla mängis võõrsil favoriidi vastu võrdselt esimese veerandi. Edasine
mängukäik kulges pigem kodumeeskonna taktikepi järgi. Lõpptulemuseks kirjutati
numbrid 98:70 Lietkabelise kasuks. AVIS Rapla poolel said vähemalt 9 minuti jagu
mänguaega kõik mängijad.
Võistkonna parimaks oli selgelt Will Artino 23 punktiga, Karl Johan Lips lisas 11
silma.
Oma järgmise kohtumise peab AVIS Rapla taaskord Balti liigas, kuid seda Eestimaa
pinnal. 17.jaanuaril kohtutakse Pärnu Spordihallis Pärnu Sadama meeskonnaga. Mäng
algab kell 17:00.

Rapla KK / foto: Siim Solman