11.1 C
RSTriobet Balti liiga hooaeg selleks aastaks läbi!

Triobet Balti liiga hooaeg selleks aastaks läbi!

Teisipäeval, 21.02, mängis AVIS Rapla Triobet Balti liigas kaheksandikfinaali kordumiskohtumise Valmiera/Ordo meeskonnaga. Valitseval Läti meistrile kodusaalis 65:78 alla jäänud raplakad vajasid võõral väljakul vähemalt 14-punktilist võitu, et jõuda esimest korda klubi ajaloos veerandfinaali.  Mõlemapoolselt tõusude ja mõõnadega möödunud mäng kuulus lõpusireeni kõlades kodumeeskonnale 87:81, kahe mängu kokkuvõttes pidi AVIS Rapla tunnistama vastaste 19-punktilist paremust (165:146).

Mängust:
AVIS Rapla alustas mängu järgneva algkooseisuga, platsile jooksid Thomas van der Mars, Indrek Kajupank, Sven Kaldre, Martin Paasoja ja Domen Bratoz. Mängust jäi taaskordselt eemale Rapla meeskonna kõige uuem täiendus Jito Kok.
Esimene veerandaeg näitas, et kaheksandikfinaali jõudnud meeskonnad väärivad üksteist. Esimesed viis minutit möödusid punkt-punktis, millele järgnes kodumeeskonna 8:0 spurt. Rapla meeskond suutis vastata ning veerandaeg lõppes viigiseisus 20:20. Meie meeskonda vedajateks Thomas van der Mars ja Indrek Kajupank, kes mõlemad kogusid esimese kümne minutiga viis punkti.

Teise veerandaja algus andis lootust, et AVIS Rapla meeskond suudab mänguohjad endale haarata ning poolajale vastu minna eduseisus. Välismaalaste eestvedamisel 8-0 spurdi teinud raplakad asusid 28:20 juhtima, jõudu andis ka Lätti sõitnud fännide maruline toetus. Naabrid lõunast ei andnud aga alla ning vastasid poolaja lõpus 14-0 spurdiga, mis esmakordselt suurendas vahe enam kui kümnepunktiliseks. Poolajale mindi vastu kodumeeskonna 48:37 eduseisus.
Poolajalt naastes tärkas taas lootuskiir.  AVIS Rapla meeskond alustas kolmandat mänguveerandit maruliselt, kiirelt mängiti tagasi poolajaks sisse kärisenud vahe, minnes hetkeks suisa 50:48 juhtima. Veerandaeg lõppes Valmiera meeskonna 61:60 eduseisus. Teadmine, et veerandfinaali saamiseks tuleks vastased alistada vähemalt 14 punktiga, tähendas et enne viimast ja otsustavat vaatust ootas raplakaid ees mõneti võimatu ülesanne. Kaasa ei aidanud ka Valmiera/Ordo meeskonna eest imelist visketabavust näidanud Martins Laksa, kes tabas seitse kaugviset kümnest.

Viimasel veerandajal suutis paremat kindlust näidata kodumeeskond, kes võitis viimase veerandi 26:18. Lootus võita mäng jäi kahjuks saavutamata ning edasipääsemiseks loodetud ime ära, kuid vaatamata sellele andsime viimases mängus endast kõik, jättes kõik platsile. Kripeldama jääb pigem esimene omavaheline kohtumine, kust tuli vastu võtta 13-punktiline kaotus.

Rapla KK / foto: Siim Solman