9.9 C
RSAlu suurjooks sai täis veerand tuhat osalejat

Alu suurjooks sai täis veerand tuhat osalejat

Siim Jõgis

Tänavust Alu suurjooksu saatis päikesepaiste ja paitas mahe sügisõhtu. Võistluse korraldaja Madis Pärn meenutas, et varasematel aastatel on joostud ka sajuse ilmaga. Tänavune Alu suurjooks toimus reedel, 21. septembril. Kui võtta kõik neli osavõistlust – tillujooks, minijooks, suurjooks ja kepikõnd, käis rajal täpselt veerand tuhat ehk 250 jooksjat. Suurjooksu võitjateks osutusid Olavi Allase ja Kerti Kesküla. Rajarekordid jäid tänavu püsima.

Suurjooksu põhidistantsi pikkus oli 5,1 kilomeetrit. Tegemist oli kõigile tuttava rajaga, mida on joostud ka varasematel aastatel. Kiireima ajaga jõudis finišisse Olavi Allase (Türi vald) ajaga 16 minutit ja 7 sekundit. Teise koha saanud Mardo Lundver (Rapla JK) kaotas võitjale 17 sekundiga ning kolmandana lõpetanud Arvi Alamaal (Rapla JK) kogunes kaotust Allasele juba 52 sekundit.
Naiste konkurentsis saavutas esikoha Kerti Kesküla (Norma) ajaga 21.36. Mirjam Piik (Täppsportlased) kaotas talle teisena 45 sekundit ning kolmanda koha saanud Ritve Reinumäe aeg jäi võitjale alla ühe minuti ja 18 sekundiga. Alu suurjooksu põhidistantsi läbis 71 jooksjat ja kepikõndijat.

Minijooksud poistele ja tüdrukutele toimusid eraldi ning vahetult enne põhidistantsi algust. Osa võttis nendest 39 poissi ja 58 tüdrukut. Võistluse korraldaja Madis Pärn ütles, et teda üllatas positiivselt just see, kui palju tüdrukuid oli minijooksus starti tulnud. Kõige väiksematele mõeldud tillujooks toimus päev varem, 20. septembril. Sellest võtsid osa Alu lasteaia, Kodila lasteaia ja Alu kodused lapsed. Osalejaid oli 82 ning nad läbisid 350 meetrit. Võitjateks loeti kõik jooksul osalenud lapsed. Alu suurjooks oli “Spordinädal 2018” avaüritus Rapla maakonnas.