Reede, 29 märts 2024
RSRaplamaa JK alistas Põhja-Sakala, kuid kaotas Kosele

Raplamaa JK alistas Põhja-Sakala, kuid kaotas Kosele

Siim Jõgis

Raplamaa JK pidas Eesti meistrivõistluste teise liiga lõuna/lääne piirkonnas lühikese ajaga kaks kodumängu. Esmalt võõrustati reede, 17. mai õhtul Põhja-Sakala meeskonda ning esmaspäeval 20. mail sõitis külla FC Kose.

Reede õhtul võttis Raplamaa JK 2:0 võidu, kuid esmaspäeval tuli sama skooriga tunnistada FC Kose paremust.
Mõlemad kohtumised toimusid Rapla Kesklinna kooli staadionil. Reede õhtul peetud kohtumises kerkis Raplamaa JK kangelaseks ründaja Kristjan Nõulik, kes skooris mõlemad väravad. Kuigi kohtumise avaminutid kulgesid kodumeeskonna domineerimisel, tekkis esimene tõeliselt ohtlik moment hoopis vastastel. Põhja-Sakala mängija Raido Roman põrutas 15minutilise mängu järel palli latti. Kümme minutit hiljem oli skoor 1:0, kui oma esimese tabamuse sai kirja Nõulik. Ta realiseeris värava alla tulnud Ravel Toome söödu ühe puutega ning suunas palli lati alla.
1:0 eduseisus ei jäänud Raplamaa JK loorberitele puhkama. Vastaste väravat ohustati ikka ja jälle ning tulemuse andis see 30. minutil. Mängu teine värav erines küll esimesest, kuid oli samuti ilus. Nõulik pääses löögile karistusala äärest ning saatis palli postipõrkest tagumisse nurka. Sellega oli Raplamaa JK kätte võidelnud turvalise eduseisu, mida hoiti kuni lõpuvileni. Teisel poolajal avanes mõlemal meeskonnal veel võimalusi skoori tegemiseks, kuid nahkkera võrku ei lennanud. Vastased olid domineerivamad ning ka palli valdasid nemad rohkem. Skoor sellest siiski ei muutunud.
Mõned päevad hiljem õnn enam Raplamaa JK-d ei saatnud. Pigem oli vastupidi. FC Kose, kes tegelikult on Raplamaast liigatabelis tagapool, lõi kaks sarnast väravat ning sai kirja hooaja teise võidu. Mõlemad tabamused sündisid teisel poolajal. Esimene neist kornerist ja teine pikast audisisseviskest.
Raplamaa JK mängiv peatreener Alo Bärengrub rääkis, et reedel tõi edu see, et enamik põhimehi oli olemas ning valmis meeskonda aitama. Seetõttu toimisid ka kokkulepitud käigud väljakul. Samuti kiitis Bärengrub panust, mille andis väljakul Kristjan Nõulik. “Leidsime talle kõige sobilikuma positsiooni väljakul ja see tõi edu,” sõnas Bärengrub. Esmaspäevase mängu kohta FC Kose vastu ütles peatreener, et päevad ei ole vennad. Tulemus jäi komplekteerimise taha. Osa mängijaid pidid olema väljakul oma positsioonilt väljas ning see muutis olukorra keerulisemaks. Samuti olid neljal mängijal väikesed vigastused, kuid kaasa pidid nad tegema.
Kaotuse muudab valusamaks see, et tegelikult oleks FC Kose olnud igati võidetav vastane. Liigatabelis on nad eelviimasel kohal. Bärengrub ütles, et heal päeval ollakse võimelised neid võitma.
Raplamaa JK koosseis reedeses mängus Põhja-Sakala vastu: Martin Tilk (K, VV), Ravel Toome, Kristjan Nõulik, Raigo Noode, Jürgen Andessalu, Ken Krister Maalinn, Sten Kenert Maalinn, Karel Kaldma, Tenno Samuel, Priit Põldmaa ja Erich-Raimond Stepanjuga. Teisel poolajal sekkusid vahetusest Karl Erik Strand-berg, Erlend Pettai, Brenet Rohtoja, Tarvi Tüvist ja Alo Bärengrub. Raplamaa JK on käesoleval hooajal mänginud kaheksa kohtumist ning selle ajaga on teenitud kolm võitu ning viis kaotust.