Kuhu minna

Kino

MÄRJAMAA HELK
„Koera teekond” (Hiina-India-Hongkong-USA)
20. juuni kl 17, 19
„Preilid petised” (USA, alla 12aastastele keelatud)
20. juuni kl 21
„Uglydolls: Kolenukud. Film” (USA joonisfilm, eesti keeles)
25. juuni kl 17
26. juuni kl 17
„Mehed mustas: globaalne oht” (USA, 3D)
25. juuni kl 19, 21.05
26. juuni kl 19, 21.05
RAPLA KINO
„Preilid petised” (USA, alla 12aastastele keelatud)
19. juuni kl 20
„Mehed mustas: globaalne oht” (USA)
19. juuni kl 18
„Koera teekond” (Hiina-India-Hongkong-USA)
20. juuni kl 18
„Rocketman” (UK-USA, alla 16aastastele keelatud)
20. juuni kl 21
„Uglydolls: Kolenukud. Film” (USA joonisfilm, eesti keeles)
27. juuni kl 18
„Mürgiroos” (USA-Itaalia, alla 14aastastele keelatud)
27. juuni kl 20
JÄRVAKANDI KULTUURIHALL
„Dilili Pariisis” (Prantsusmaa-Belgia-Saksamaa joonisfilm)
27. juuni kl 18

Muuseum

JÄRVAKANDI KLAASIMUUSEUM
Näitus “Tarbeklaasi kunstniku Pilvi Ojamaa klaastooteid aastaist 1965-1992”
Püsiväljapanek “140 aastat Järvakandi klaasitööstust
Muuseum avatud K, N, R 11-18, L 11-15,
tel 518 2610 ja 5390 4677
MAHTRA TALURAHVAMUUSEUM
Püsinäitus „Eesti talupoja elu 19. sajandil ja Mahtra sõda” muuseumi peamajas ja Atla-Eeru kõrtsis.
Näitus lahti laotatud muuseumi tekkidest ajaloolises Juuru vallamajas on avatud soovi korral.
Muuseum avatud T-L kl 11-18
SILLAOTSA TALUMUUSEUM
Näitus “Sammudes Eesti Vabariiki” (näitusesaalis)
Näitus „Sangarlik Saalistete suguvõsa“
Püsinäitus “Märjamaa ja Vigala kihelkonna inimeste ning aja lugu”
Avatud E-R kl 10-17, L-P tellimisel
HAGERI MUUSEUM
Püsinäitused “Maa-apteek”, “Kihelkonnakeskus Hageri” (fotonäitus)
Avatud T, K, N kl 11-16, muul ajal kokkuleppel
tel 5648 3828

Kontsert

Rapla orel 80: Alexey Shmitov (Moskva)
Rapla kirik, 19. juuni kl 20
Sten-Olle Raplasse naasmise pidustus-kontsert
Rapla, Kultuuriklubi Baas, 20. juuni kl 19
Contra mortem: Heli Vahing ja Peeter Kaljumäe
Rapla kalmistu kabel, 21. juuni kl 18
Rapla orel 80: Marju Riisikamp (orel),
Rebecka Karlsson (viiul, Rootsi)
Rapla pastoraadi saal, 26. juuni kl 20
XXVII Rapla kirikumuusika festival: Tõnu Kõrvits „Sina oled valgus ja hommik”/ „Sei la luce e il mattino”. Esitavad Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Risto Joost
Rapla kirik, 27. juuni kl 19, kontserdile eelneb
vestlus-kohtumine kl 18

Teater

“Igaühel neli nägu”. Komöödiateater
Rapla laululava, Tammemäe, 25. juuni kl 19

Jaanipidu

Järlepa, 21. juuni kl 18
Rapla, Tammemäe laululava, 21. juuni kl 19
Eidapere, Kassi-Võllimäe, 21. juuni kl 19
Haimre mõisa park, 21. juuni kl 20
Valgu park, 21. juuni kl 21
Vana-Vigala rahvamaja, 22. juuni kl 19
Kabala mõisa park, 22. juuni kl 20
Märjamaa lauluväljak, 22. juuni kl 21
Haimre rahvamaja park, 22. juuni kl 21
Teenuse mõis, 22. juuni kl 21
Kodila külaplats, 22. juuni kl 20
Järvakandi, Sulleri puhkeala,
23. juuni algusega kl 14
Kehtna laululava, 23. juuni kl 19
Kohila, Tohisoo mõisapark, 23. juuni kl 19
Kivi-Vigala, Vigala külade keskuse ees, 23. juuni kl 19
Juuru rahvamaja peoplats, 23. juuni kl 20
Hagudi, Purila tee lõkkeplats, 23. juuni kl 20
Kuimetsa spordiplats, 23. juuni kl 20

 

Mitmesugust

Raamatukogude suveprogramm
„Suveraamat 2019” 1.-9. klassi õpilastele
Rapla maakonna raamatukogud,
1. juuni – 31. august
Jaania Festival. Adila puhkekeskus, 21. juuni
Jaanilaat. Märjamaa lauluväljak, 22. juuni kl 9
Ajaloolis-kultuuriline rännak „Tagasi Mahtrasse”
Mahtra sõjaväli, 22. juuni kl 19
Pärgade asetamine ja kodutütarde pühaliku tõotuse andmine
Märjamaa kirikuvärav-monument, 23. juuni kl 10
Jaanikohvikute päev. Hagudi, 23. juuni kl 12
Rapla maakonna maakaitsepäev
Kehtna, 23. juuni kl 14
Pööningu ringkäik koos Heiki Pärdiga
Kogunemine Rapla kiriku juures, 27. juuni kl 14 (eelregistreerimisega)

Näitus

Kehtna Kunstide Kooli kunsti vabaõppe eriala 2019. aasta lõputööde näitus
Matkakutse (Harjumaa Muuseumi rändnäitus)
Kehtna raamatukogu
Jaak Kadariku fotonäitus “Jääaeg”
“Eesti keel ja eesti meel: grammatikaõpikud ja koolilugemikud Eesti koolis 1864-1939” Olavi Verevi erakogust (fuajee klaasvitriinides)
Thomas Scheileke näitus “Illustratsioonid kirjutamata lugudele” (lasteosakond)
Kohila raamatukogu
Näitus „Eesti riigipead”. Kohila koolituskeskus
Näitus aasta loomast koprast ning sõber rebasest
Kohila tornigalerii, kiriku lahtioleku aegadel või kokkuleppel tel 5623 0741
Veera Võsu maalinäitus Eestimaal pesitsevatest linnuliikidest
Rita Merekivi „Aafrika lille” motiividest heegeldatud mänguasjad
Lugemisprogrammi „Loeme koos” laste joonistuste näitus
Märjamaa muusika- ja kunstikooli eelkooli maalinäitus (lastekogus)
Eesti Panga muuseumi rändnäitused „Eesti raha margast kroonini” ja „Euroraha” (kodulootoas)
Märjamaa valla raamatukogu
Märjamaa kunstikooli õpilaste kevadnäitus
Märjamaa rahvamaja Ly galerii
August Aarma tikitud maalide näitus
Raikküla vabaajakeskus, Lipa koolimaja
Ly Vaikmets-Vainu maalinäitus „Ajakohin läbi lummava jõulisuse ja värvide maagia” (saalis)
Heldi Tageli laulupeo materjale tutvustav näitus “Minu laulupidu” Heldi Tageli 80. sünnipäeva puhul (vitriinis)
Eesti Piibliseltsi näitus „Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini“ (fuajee seinal)
Tarvo-Aro Meti vitraažinäitus “Lillelised ruudud” (lugemissaalis)
Rapla keskraamatukogu
Fotonäitus „Laulu- ja tantsupeo ootuses”
Rapla kultuurikeskuse Rütmani galerii

Lõpuaktused

Kehtna vald
Kehtna põhikool, 19. juuni kl 17
Märjamaa vald
Märjamaa gümnaasiumi põhikool, 19. juuni kl 18
Märjamaa gümnaasium, 21. juuni kl 18
Vana-Vigala põhikool, 21. juuni kl 18
Rapla vald
Juuru Eduard Vilde kool, 20. juuni kl 17 (Juuru rahvamajas)
Rapla Vesiroosi kool, 20. juuni kl 17
Rapla täiskasvanute gümnaasium, 21. juuni kl 14
Rapla gümnaasium, 21. juuni kl 16

Sport

Kohila pikamaajooksude sarja V etapp: 1000 m
Kohila staadion, 19. juuni kl 19
Tipneri karikavõistlused jalgpallis:
Kohila Püsivus vs RL JK Pärnu Sadam
Kohila staadion, 19. juuni kl 19
Tipneri karikavõistlused jalgpallis
Lelle staadion, 20. juuni kl 19 (FC Lelle vs Tallinna FC TransferWise)
Märjamaa gümnaasiumi staadion, 20. juuni kl 19 (Märjamaa Kompanii vs RL FC Sssolutions)
Kohila staadion, 26. juuni kl 19
(Kohila Püsivus vs RL JK Pärnu Sadam)
Võidupüha 3×3 korvpall 2019 (Kohila Quest 2019)
Kohila spordikompleks, 22. juuni kl 11
3×3 jaanikorvpall
Juuru korvpalliväljak, 23. juuni kl 11.30
31. Rapla Võidujooks – Raplamaa Liikumissari 2019 osavõistlus
Rapla Kesklinna kooli staadion (start), 23. juuni kl 13
Autode vigursõit
Juuru ringrada, 23. juuni kl 15

Kirikuteated

EELK RAPLA MAARJA-MAGDALEENA KIRIK
Võidupüha armulauaga jumalateenistus
23. juuni kl 12
Surnuaiapüha jumalateenistus
Rapla kalmistu, 24. juuni kl 12
EELK VIGALA MAARJA KOGUDUS
Võidupüha palvus kiriku torni ees. Kaasa teenib Pärnu-Jaagupi puhkpill ja Kaitseliit
23. juuni kl 8
EAÕK VELISE RISTIJA JOHANNESE KOGUDUS
Templipüha jumalateenistus ja kalmistupüha
24. juuni kl 11

Surnuaiapühad

EELK koguduste surnuaiapühad AD 2019
Kullamaa, 23. juuni kl 11
Käru, 23. juunil kl 15
Märjamaa, 24. juunil kl 12
Rapla, 24. juunil kl 12
Kergu, 29. juunil kl 12
Vigala, 30. juunil kl 11
Hageri, 30. juunil kl 12
Lelle, 13. juulil kl 11
Juuru, 14. juulil kl 11
Vahastu, 21. juulil kl 14
Järvakandi, 21. juulil kl 15
Nissi, 28. juulil kl 12
Kehtna, 28. juulil kl 15