Kuhu minna

Kino

MÄRJAMAA HELK
„Puutumatu” (USA dokfilm, alla 12aastastele keelatud)
9. oktoober kl 17, 19
„Zeroville” (USA, alla 14aastastele keelatud)
9. oktoober kl 21
10. oktoober kl 19
„Kohtunik” (Eesti, alla 12aastastele keelatud)
10. oktoober kl 11 (beebikino)
„Lumepoiss Everest” (USA 3D joonisfilm, eesti keeles)
10. oktoober kl 15, 17
„Tõnis Mägi. Vaikus valguses” (Eesti dokfilm)
10. oktoober kl 21
„Pääsuke Manou” (Saksamaa joonisfilm, eesti keeles)
11. oktoober kl 15
13. oktoober kl 15
15. oktoober kl 15
„Pärast pulmi” (USA)
11. oktoober kl 17, 19.10
15. oktoober kl 21
„Mary needus” (USA, alla 14aastastele keelatud)
11. oktoober kl 21.20
13. oktoober kl 19.10
„Kaksikmees” (Hiina-USA)
13. oktoober kl 17, 21
„Kastist välja” (Eesti dokfilm)
14. oktoober kl 16.30, 17.45
„Sangar” (Venemaa)
14. oktoober kl 19, 21.10
„Tundekeeled. Vabatants” (USA)
15. oktoober kl 17, 19
16. oktoober kl 21
„Pulmaralli” (USA, alla 14aastastele keelatud)
16. oktoober kl 17, 19
RAPLA KINO
„Vihmane päev New Yorgis” (USA)
9. oktoober kl 18
11. oktoober kl 18
„Kohtunik” (Eesti, alla 12aastastele keelatud)
9. oktoober kl 20.30
„Pärast pulmi” (USA)
10. oktoober kl 18
„Ükssarvik” (Eesti)
10. oktoober kl 20.30
„Puutumatu” (UK dokfilm, alla 12aastastele keelatud)
11. oktoober kl 20
„Lumepoiss Everest” (USA joonisfilm)
13. oktoober kl 14
„Informaator” (UK, alla 14aastastele keelatud)
13. oktoober kl 17
„Kui me hobusevargil käisime” (Norra-Rootsi-Taani)
13. oktoober kl 19.30
„Britt-Marie oli siin” (Rootsi)
16. oktoober kl 17
„Kaksikmees” (Hiina-USA)
16. oktoober kl 20.30
JÄRVAKANDI KULTUURIHALL
„Vanamehe film” (Eesti)
15. oktoober kl 18

Muuseum

JÄRVAKANDI KLAASIMUUSEUM
Näitus “Tarbeklaasi kunstniku Pilvi Ojamaa klaastooteid aastaist 1965-1992”
Püsiväljapanek “140 aastat Järvakandi klaasitööstust”
Muuseum avatud K, N, R 11-18, L 11-15,
tel 518 2610 ja 5390 4677
MAHTRA TALURAHVAMUUSEUM
Püsinäitus “Eesti talupoja elu 19. sajandil ja Mahtra sõda” muuseumi peamajas ja Atla-Eeru kõrtsis
Raamatunäitus “Raplamaa sõnas ja pildis” muuseumi peamajas
Muuseum avatud T-L kl 11-16
SILLAOTSA TALUMUUSEUM
Tiina Azojani portreenäitus „Elurõõm”
Näitus “Sammudes Eesti Vabariiki” (näitusesaalis)
Näitus „Sangarlik Saalistete suguvõsa“
Püsinäitus “Märjamaa ja Vigala kihelkonna inimeste ning aja lugu”
Avatud E-R kl 10-17, L-P tellimisel
HAGERI MUUSEUM
Näitus „Kohvinauding”
Püsinäitused “Maa-apteek”, “Kihelkonnakeskus Hageri” (fotonäitus)
Avatud T, K, N kl 11-16, muul ajal

Koolitus/loeng

Töötuba alustavale ettevõtjale „Unistustest tegudeni”
Eesti Töötukassa Rapla osakond, 9. oktoober kl 10
Kinketaskute valmistamise õpituba
Raikküla vabaajakeskus
(Lipa koolimaja), 12. oktoober kl 10
Koolitus väikelaste vanematele: „Lähedus ja eetika – lapse arengu võtmetegurid”
Märjamaa rahvamaja, 15. oktoober kl 17
Töötukassa koolitus: „Karjääri ristteel: millises suunas edasi?”
Eesti Töötukassa Rapla osakond, 16. oktoober kl 9

Teater

“Jussikese seitse sõpra”. Viljandi laste- ja noorteteater Reky
Märjamaa rahvamaja, 10. oktoober kl 11
Rapla kultuurikeskus, 11. oktoober kl 9.45 ja 11
“Igaühel neli nägu”. Komöödiateater
Märjamaa rahvamaja, 14. oktoober kl 19
“Nagu peeglis”. Rakvere teater
Rapla kultuurikeskus, 14. oktoober kl 19

Mitmesugust

Rapla muusikaviktoriin
Kultuuriklubi Baas, 9. oktoober kl 19
Kohvikuõhtu. Külas maaeluminister Mart Järvik
Kaiu rahvamaja, 10. oktoober kl 18
Kristiina Ehini ja Silver Sepa luule- ja muusikaõhtu „Aga armastusel on metsalinnu süda”
Järvakandi kultuurihall, 12. oktoober kl 19
Süütame Linda toa akendel tuled. Mõtiskleme ja meenutame Linda kaasteelistega
Rapla kultuurikeskuse Linda tuba,
14. oktoober kl 18
Linda toa teisipäevatund perekond Uusbergiga
Rapla kultuurikeskuse Linda tuba,
15. oktoober kl 15
Rändav kultuurikohvik „Raplamaa mälu”
Juuru rahvamaja, 15. oktoober kl 16
Tervitus Linda pihlakale
Rapla, Tammemäe, 16. oktoober kl 18

 

 

Näitus

Valik pastakaid vallasekretär Maire Pettai pastakatekogust
Inga Sule, Sirli Priimägi, Kristi Preimanni ja Andrus Pajo õlimaalide näitus
„Eriilmelised tassid”. Anne Ojasalu erakogust
Kehtna raamatukogu
Made Balbati graafika näitus „Kohtumised”
Muhekunstniku näitus „Pildid nagu muinasjutt” (lasteosakonnas)
Kohila raamatukogu
Näitus aasta loomast koprast ning sõber rebasest „Jõe pojad ja rebased”
Kohila tornigalerii, kiriku lahtioleku aegadel või kokkuleppel tel 5623 0741
„50 aastat arheoloogilisi väljakaevamisi vanal Läänemaal” (kodulootoas)
Märjamaalt pärit väliseestlase Aune Ueson Olssoni disainkäsitöö ehete näitus
Henrik Hürdeni maalinäitus
„Suvi Järvamaal”
Märjamaa valla raamatukogu
Birgit Vaarandi mereteemaline fotonäitus
Märjamaa rahvamaja Ly galerii
Fotonäitus “Ehedaid hetki ajalehe Ühistöö arhiivist”
Juuru rahvamaja
Märjamaa muusika- ja kunstikooli õpilaste lõputööde näitus (saalis)
Näitus Riina Brecheri pastakate kogust (vitriinis)
100 aastat Eesti ilma(teenistust) ja
99 aastat Kuusiku ilmajaama (fuajee)
Rapla keskraamatukogu
Raimo Kuusiku näitus “Maskuliininen maailm”
Rapla kultuurikeskuse Rütmani galerii
Rait Rosina näitus „Väikelinn kui identiteet”
(avamine 9. oktoobril kl 18)
Raplamaa kaasaegse kunsti keskus,
10.-29. oktoober, T-P kl 15-18

Sport

Tüdrukute U15 kohtumine jalgpallis: Raplamaa JK Märjamaa vs Saku Sporting
Märjamaa gümnaasiumi staadion,
10. oktoober kl 17
Tüdrukute U15 kohtumine jalgpallis: Kohila Püsivus vs Tartu JK Tammeka
Kohila staadion, 10. oktoober kl 18.30
U14 II liiga B-tasandi kohtumine jalgpallis: Raplamaa JK vs Jõhvi FC Phoenix
Rapla Kesklinna kooli staadion,
11. oktoober kl 16.30
Saku II liiga kohtumine korvpallis: Rapla Korvpallikool vs KA Tallinna Kalev
Rapla, Sadolini spordihoone,
11. oktoober kl 19.30
Eesti MV võrkpallis U16 tüdrukutele
Kohila spordikompleks,
12.-13. oktoober
PU16-klassi Eesti MV korvpallis
Rapla, Sadolini spordihoone,
12.-13. oktoober algusega kl 12
VIII Pirgu terviseraja aastapäevajooks
Pirgu terviserada. 12. oktoober kl 12
IV liiga A tasandi kohtumine jalgpallis: FC Lelle vs Tallinna FC TransferWise
Lelle staadion, 12. oktoober kl 16
III liiga lääne piirkonna kohtumine jalgpallis: Märjamaa Kompanii vs FC Hiiumaa
Märjamaa gümnaasiumi staadion,
13. oktoober kl 13
III liiga lääne piirkonna kohtumine jalgpallis: Kohila Püsivus vs Pärnu Jalgpalliklubi II
Kohila staadion, 13. oktoober kl 13
U17 Eliitliiga II liiga kohtumine jalgpallis: U-17 Raplamaa JK vs U-17 Läänemaa/Hiiumaa
Rapla Kesklinna kooli staadion,
15. oktoober kl 15
Eesti MV võrkpallis naistele I liiga: Kohila VK/ Iluakadeemia vs Pärnu Spordikool
Kohila spordikompleks,
16. oktoober kl 19.30

 

Kirikuteated

EELK RAPLA MAARJA-MAGDALEENA KIRIK
Lõikustänupüha armulauaga jumalateenistus, kaastegevad segakoor ja pasunakoor. Toome altarile õnnistamiseks selle aasta lõikuseande, pärast jumalateenistust kirikukohv, kuhu palume tuua omatehtud küpsetisi ja hoidiseid
Rapla kirik, 13. oktoober kl 12
Lõikustänupüha armulauaga jumalateenistus
Samaaria koda, Purku, 13. oktoober kl 15
EELK HAGERI LAMBERTUSE KOGUDUS
Lõikustänupüha jumalateenistus, armulaud, laulab koguduse segakoor
13. oktoober kl 12