Prügihunnikud Rapla kalmistul tekitavad pahameelt

Raplamaa Sõnumitega võttis ühendust proua, kes kurtis, et Rapla kalmistul on prügikonteinerid pidevalt täis ning oma prügi ei ole kuskile panna.

Tegemist on pikaajalise probleemiga. Eriti terav oli anonüümseks jääda soovinud proua sõnul olukord tänavu emadepäeval, 14. mail. Ta rääkis, et oli sõitnud Rapla kalmistule kaugemalt, kuid ei saanud koristada, sest prügi ei olnud kuskile panna.
Rapla kalmistu korrashoiu eest hoolitseb EELK Rapla Maarja-Magdaleena kogudus. Juhatuse esimees Raivo Erm tõdes, et probleem on olemas. Tema sõnul kerkib see kõige nähtavamalt esile neljal korral aastas – hingedepäeval, emadepäeval, jaanipäeval ning jõuluõhtul. Siis käib surnuaial kõige rohkem inimesi ning käiakse lähedaste haudadel ka väljastpoolt Raplat. “Aasta jooksul on kolm-neli päeva, kui prügimajandamine läheb kontrolli alt välja. Siis jääme omadega jänni. Enamik aega ei ole probleeme,” sõnas Erm.

Siim Jõgis / foto: Siim Solman
Loe pikemalt 14. juuni Raplamaa Sõnumitest

Samal teemal

Koguduse haldusse läinud Rapla kalmistul ei suju ... Peredele on üheks valusaimaks päevaks see, kui nad peavad mulda sängitama oma kalli inimese. Matused peaksid olema väärikad ja kaunid, et avaldada sel...
Hauakaevaja töö ei ole kergete killast Siim Jõgis. Hauakaevaja töö on raske nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Selle edukas tegemine nõuab vaimu ja keha jõudu ning vastupidavust. Rapla kal...
RMK koristas hiigelkoguse prügi Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) koristas möödunud aastal enda hoole all olevast riigimetsast hiigelkoguse prügi. Ka Raplamaal oli varasemate aasta...

8 kommentaari Prügihunnikud Rapla kalmistul tekitavad pahameelt

 1. KOHUTAVAD KOGEMUSED ütleb:

  Inimesed avage oma silmad KODANIK Raivo Erm ju ei tunne oma tööd!Sõi oskajad inimesed välja ja ka minul on vägagi halvad kogemused Rapla kalmistu toimingutega seoses (Raivo Erm ja Valerik). Erm istub ikka seal kus raha liigub.Inimlikkusest , aga ei ole Ermil aimugi, see peatükk on tal küll elus vahele jäänud.
  Kui Rapla VALD ei tühista nendega lepinguid jätkub jama ikka sama viisi edasi ja inimesed saavad elu jubedaimad kogemused jätkuvalt. KURB; ET RAPLA VALD VAATAB 2 KÄTT TASKUS PEALT KUIDAS KALMISTU HUKULEMÄÄRATUD ON JA MITTE MIDAGI EI TEE ,ET SEDA MUUTA JA KADUNUKESED VALLAKODANIKUD SAAKSID VÄÄRIKALT ÄRASAADETUD.
  12  0
 2. raplakas ütleb:

  Tegelikult on nii, et pärast seda kui kalmistu läks kiriku hallata on seal pidevalt probleemid. Prügikastid pidevalt täis, kaev kabeli juures alatasa ei tööta, uues osas kasvab suvel poolemeetrine hein, mida ei niideta. Päris nõutuks teeb selline olukord.
  20  0
 3. Prükkar ütleb:

  Neljal korral aastas, mitte neljal päeval – hingedepäeval, emadepäeval, jaanipäeval ning jõuluõhtul!. Kui prügiauto käib tühjendamas 1 kord kuus, kas siis ei teki päris pikk aeg kui prügi ajab üle? Jämedalt võttes on 4 kuud aastas prügi üle äärte.
  7  0
  • Kärnkonn ütleb:

   Pühadel prügiauto ei liigu, eriti surnuaias. Isegi kui tuleks tühjendama päev enne
   surnuaiapüha, tekiks peale seda tõesti kuu pikkune aeg järgmise tühjendamiseni. Ja kui said küünla toodud saad selle ka ise ära viidud! Närtsinud lilled, puulehed ei pea prügikasti minema, tehke hunnik. No jah, hunniku juurde peab ju kõndima.
   4   9
 4. Tom ütleb:

  Ma ei saa üldse aru,miks kalmistu kiriku käes on ja mitte valla hallata?Ja see jutt,et prügikastid on täis ainult 4x aastas…!Erm ju vana prügihunt,peaks teadma,millest räägib!
  15  1

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga